В Ірані зростає обурення указом держави про обов'язкове носіння хіджаба - статистика

4 лютого 2018, 15:58
541
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В Ірані діє поліція моралі, яка затримує і штрафує "неправильно" одягнених жінок, проте це не дає ефекту

Все більше іранців незадоволені обов'язковим носінням хіджаба в ісламській республіці, йдеться в звіті стратегічного центру при адміністрації президента Ірану, передає DW.

"У документі зазначено, що влада країни стурбована такими настроями. Радники президента зазначають, що більшість громадян ісламської республіки вважають, що жінки самі мають вирішувати, носити їм хіджаб чи ні, а не отримувати вказівку від держави", - йдеться в повідомленні.

В Ірані діє поліція моралі, яка затримує і штрафує "неправильно" одягнених жінок, проте це не дає ефекту.

В арабомовному сегменті соцмереж тим часом поширюється відео молодої жінки, яка знімає хіджаб просто перед штабом поліції моралі, повідомляє контрольований Саудівською Аравією телеканал Al-Arabiya. Акція відбулася на тлі протестів в Ірані проти обов'язкового носіння хіджаба.

Генпрокурор Ірану Мохаммад Джафар Монтазері раніше називав акції невдоволення "тривіальними" та "дитячими" кроками, які, можливо, інспіровані з-за кордону.

Зовнішній вигляд жінок в Ірані став предметом особливої ​​уваги після революції 1979 року, коли дотримання ісламського дрес-коду стало обов'язковим. Згідно з ним, волосся жінки, як і тіло, мають бути заховані під одягом на публіці.

Поліція моралі регулярно карає тих, хто не дотримується правил, що стосуються хіджаба.

Раніше повідомлялося, що в Ірані поліція заарештувала 29 жінок, які не покрили голови на знак протесту проти закону про обов'язкове носіння хіджаба у громадських місцях.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект