В Індонезії поліція вбила понад 30 осіб у рамках "забезпечення громадської безпеки" напередодні спортивних змагань - Amnesty International

18 серпня 2018, 18:23
503
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Атлети Палестини на церемонії відкриття Азіатських ігор в столиці Індонезії Джакарті 18 серпня

В Індонезії напередодні масштабних спортивних змагань Азіатські Ігри поліція провела "чистки" для ліквідації вуличного криміналу, мотивувавши операцію забезпеченням публічної безпеки. Загинули десятки людей - повідомляє Amnesty International.

"За кілька місяців влада пообіцяла поліпшити безпеку для всіх. Однак ми бачили, як поліцейські вбивають десятки людей по всій країні, майже з нульовою відповідальністю за смерть", - сказав керівник Amnesty International в Індонезії Усман Хамід.

За даними правозахисників, з січня на вулицях індонезійських міст у рамках ліквідації дрібного криміналітету було вбито 77 осіб. У Джакарті і Південній Суматрі, де відбудуться спортивні заходи Азіатських ігор, поліція вбила 31 особу.

Найбільше вбивств під час поліцейських рейдів сталося з 3 до 12 липня. Тоді в Джакарті вбили 11 осіб, ще 41 людина була поранена. У Південній Суматрі застрелили трьох людей. Всього затримано близько п'яти тисяч осіб, 700 з яких звинуватили в кримінальних злочинах.

У поліції заявили, що в такий спосіб вони забезпечують публічну безпеку. Правоохоронці зазначили, що будуть стріляти в кожного, хто проявляє агресію до працівників поліції під час арештів. Правозахисники називають таку політику "спочатку стріляти, потім питати".

Індонезія пережила землетрус: є загиблі і поранені

"Азіатські ігри", багатовидові спортивні змагання між спортсменами країн Азії, проходять раз на чотири роки під наглядом Міжнародного олімпійського комітету.