В Естонії звільнили 12 російськомовних рятувальників, які не захотіли вчити державну мову

29 березня 2018, 16:27
462
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

На навчання російськомовних рятувальників естонській мові витратили 70 тисяч євро

У Іда-Віруському повіті Естонії рятувальний центр звільнив 12 російськомовних співробітників, які не захотіли вчити державну мову.

При цьому у 2010 році для них були організовані спеціальні мовні курси, на які було витрачено понад 70 тисяч євро, передає ERR.ee.

"Причина звільнення полягає в тому, що для рятувальників законом встановлені мовні вимоги, відповідні категорії естонської мови B1. Ці 12 працівників, з якими ми припиняємо трудові відносини з 29 березня, практично не володіють естонською мовою", - пояснив керівник центру Айларов Хольцман.

У свою чергу один зі звільнених співробітників Андрій Афанасьєв, який пропрацював майже 25 років, заявив, що естонська мова їм не потрібна, лскільки населення повіту переважно російськомовне.

"Один з учнів-пожежників встав і сказав (під час курсів), що нам не потрібна естонська мова. Тут живе дуже мало естонців, і вона практично нам не потрібна. Вчителька образилася, поскаржилася Міністерству освіти, через Міністерство освіти, мабуть, прийшов наказ застосувати якісь заходи", - заявив він.

У той же час Хольцман зазначає, що естонська мова необхідна для проходження різноманітних курсів.

"У відношенні тих, чия мова взагалі не покращилася, хто не намагався відповідати вимогам і тому не зможе відправитися до навчального закладу, на різні курси або інше додаткове навчання, ми прийняли рішення, що ми звільнимо місце для молодих хлопців, які згодні відправиться вчитися", - заявив він.

Раніше повідомлялося, що з 2018 року в Україні російську мову виключили зі списку предметів для проходження зовнішнього незалежного оцінювання.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 січня, 16:54
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект