В Естонії сьогодні зареєструють єдиного кандидата у президенти

1 коментувати
Президента обирає парламент Естонії
Фото: avva / pixabay

Президента обирає парламент Естонії

В Естонії в неділю відбудеться реєстрація кандидата в президенти країни, повідомляє Інтерфакс-Україна

Згідно з повідомленням, для участі у виборах у парламенті висунутий лише один претендент - представник Естонії в Європейській лічильній комісії Керсті Кальюлайд (Kersti Kaljulaid).

Під заявою про висунення Кальюлайд поставили свої підписи 90 депутатів парламенту із 101, які представляють п'ять парламентських фракцій з шести.

Згідно із законом про вибори президента, для висунення в кандидати необхідно заручитися підтримкою не менше 1/5 складу парламенту або не менше 21 депутата з 101. Для обрання необхідно набрати в ході трьох турів голосування не менш як 2/3 голосів від складу парламенту або не менше 68 з 101.

Вибори в парламенті відбудуться 3 жовтня.

Це вже повторні вибори глави держави. 24 вересня безрезультатно завершилося голосування в колегії вибірників, коли не був обраний ні один з п'яти претендентів від різних парламентських партій. Після цього рада старійшин парламенту досяг угоди з партійними фракціями про відмову від висування кандидатів від партій. Було прийнято рішення зупинити вибір на єдиному позапартійному кандидата, який міг би влаштувати більшість депутатів.

В Естонії дворівнева система виборів глави держави. Якщо Кальюлайд не вдасться отримати в парламенті мінімально необхідних 68 голосів парламентаріїв, право на обрання глави держави перейде в колегію вибірників. У неї входить 101 депутат парламенту і 234 представника місцевих самоврядувань.

Нинішній президент Тоомас Хендрік Ільвес (Toomas Hendrik Ilves) пробув два п'ятирічних посадових терміну і, згідно конституції, більше не може займати цю посаду.

Згідно зі спеціальною доповіддю, підписаного радником уряду Естонії з психологічної захисту Ильмаром Раагом, Таллін може втратити контроль над повітом на півночі-сході країни, де переважає російськомовне населення, в разі конфлікту з Росією


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: