Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Утримуваного в РФ українського політв’язня Кольченка помістили у штрафний ізолятор

18 березня, 12:31
175
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Раніше лікарі діагностували Кольченку проблеми з серцем

Громадянина України Олександра Кольченка, який наразі утримується у російській в’язниці, перевели у штрафний ізолятор на 13 діб. Про це повідомляє правозахисниця Тетяна Щур.

У ШІЗО Кольченка помістили 8 березня. Проте відомо про це стало тільки 16 березня, коли до політв’язня прийшов адвокат. Олександра перевели у штрафний ізолятор через "пересування без охорони" по місцях, де засуджені, як правило, можуть ходити без нагляду: в бібліотеку, в їдальню.

Це формальний привід покарати засудженого, але він застосовується лише тоді, коли це вигідно начальству в'язниці, повідомляє правозахисниця.

"Нагадаю, що Кольченко недавно відсидів в ШІЗО 10 діб в Новий рік за «порушення форми одягу», не пришив бирку із прізвищем на одяг, що тимчасово заміняв випраний до свята бушлат. (Помістили його туди якраз після новорічної вітальної телеграми з МЗС України.) Це називається «посилення». Воно проводиться до усіх свят, дат, подій, на кшталт виборів, візитів, фестивалів", – зазначає Щур. 

Також повідомляється, що непередодні Кольченку направили довгоочікувану передачу необхідну в'язню, у якого лікарі констатували проблеми з серцевим ритмом.

Нагадаємо, 25 серпня 2016 року українець Олександр Кольченко отримав в РФ 10 років суворого режиму за звинуваченням в організації та участі у терористичному співтоваристві, а також підготовці теракту на території анексованого Криму.