Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Україна, США або теща. МЗС Британії опублікувало відео з російськими фейками про отруєння Скрипаля

20 березня, 13:33
929
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Британія продовжує розслідування, незважаючи на спроби дезінформації

Міністерство закордонних справ Британії опублікувало відео з підбіркою фейкових повідомлень російської пропаганди про отруєння колишнього шпигуна Сергія Скрипаля.

У відео британського зовнішньополітичного відомства йдеться, що Росія запустила кампанію з дезінформації, а на звинувачення в отруєнні відповіла запереченням і погрозами.

Дипломати Британії навели кілька версій російських фейкових повідомлень:

- Це зробила Британія... для підживлення антиросійських настроїв

- Це зробила Україна... щоб підставити Росію

- Це зробили США... щоб дестабілізувати світ

- Це зробила теща Скрипаля

- Це була спроба суїциду

- нервово-паралітична речовина була з Чехії, Словаччини або Швеції.

У МЗС Британії додали, що влада не робить поспішних висновків. Там наголосили, що Росія відповідальна за атаку на Скрипаля з високою ймовірністю.

4 березня колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка були знайдені без свідомості на лавці в торговому центрі The Maltings в Солсбері, після чого були госпіталізовані в реанімацію.

За наявними даними, вони, а також ще кілька випадкових громадян зазнали впливу отруйної речовини нервово-паралітичної дії.

Велика Британія поклала відповідальність за інцидент на Росію, скликавши з цього приводу Радбез ООН і прийнявши рішення про вислання 23 російських дипломатів.


Сергій Скрипаль - колишній полковник Головного розвідувального управління РФ. У 2006 році був засуджений на 13 років позбавлення волі за шпигунство на користь Великої Британії. Він зізнався, що був завербований британськими спецслужбами в 1995 році. За інформацією російського слідства, Скрипалю заплатили понад $100 тис. за інформацію про працівників і агентів ГРУ, що діяли в країнах Європи.

У 2010 році був помилуваний під час операції з обміну громадян Росії, засуджених в Росії за шпигунство на користь США і Великої Британії, на агентів російських спецслужб, затриманих в США в червні 2010 року.

Після обміну шпигунами Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 03:57

article_img
Наслідуючи Конгрес, Європарламент засудив будівництво Північного потоку 2

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися