Україна сприймається як найбільш корумпована країна Європи - доповідь Європейського суду аудиторів

2 коментувати
Аудитори підготували ряд рекомендацій щодо поліпшення допомоги ЄС в Україні
Фото: Panoramio

Аудитори підготували ряд рекомендацій щодо поліпшення допомоги ЄС в Україні

Незважаючи на проведення реформ, Україну й досі сприймають як найбільш корумповану країну Європи. Про це йдеться в доповіді Європейського суду аудиторів (ECA), оприлюдненій в середу, 7 грудня 

"Допомога ЄС Україні має обмежений вплив і, незважаючи на імпульс для реформ, досягнуті результати залишаються крихкими", - йдеться в новому звіті аудиторів.

Європейські аудитори оцінювали, чи була ефективною допомога Європейської комісії та Європейської служби зовнішніх дій для підтримки реформ в Україні. Вони вивчали галузі управління державними фінансами та боротьби з корупцією, а також газовий сектор, в період між 2007 і 2015 роками.

"Підтримка ЄС України залишається роботою в стадії прогресу, незважаючи на хороші зусилля Комісії. Під час нашого аудиту спостерігалася сильна політична відданість реформі державного управління. Але зміни в системі управління поставили під загрозу реформи, а низькі зарплати створили лазівки для корупції. Необхідні подальші кроки для досягнення цілей ", - сказав відповідальний за звіт член ECA Саболч Фозекаш.

Аудитори підготували ряд рекомендацій щодо поліпшення допомоги ЄС в Україні. Так, на їхню думку слід робити більший акцент на управлінні державними фінансами в процесі діалогу з Україною; покращити конструкції умов і виплати фінансової допомоги; посилити контроль за наданням допомоги; робити більший акцент на ефективній реалізації та стійкості реформ; вжити заходів, щоб зробити допомогу ЄС в Україні більш ефективною в газовому секторі.

"Україна є одним з найбільших і політично найбільш важливих сусідів Європейського Союзу. Проте, інституційна та політична нестабільність, проблеми управління, а також економічні та фінансові труднощі, переважають в країні. … Стан державних фінансів України погіршився переважно за рахунок неефективного використання державних коштів. Крім того, на доходах бюджету негативно позначається значна частка тіньової економіки. Незважаючи на зусилля з реформування, Україна досі сприймається як найбільш корумпована країна в Європі. Корисливі інтереси впливають на політику. Олігархічні клани продовжують надавати домінуючий вплив на економіку, політику й засоби масової інформації України", - підсумували європейські аудитори.

Нагадаємо, в заяві Європейської рахункової палати за 7 грудня повідомляється, що програма допомоги Україні, ініційована в 2007 році, до цього моменту дає вельми обмежений ефект.

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 110 грн.
Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559 грн.

Ваш промокод для сплати онлайн – 89790834

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: