Україна сприймається як найбільш корумпована країна Європи - доповідь Європейського суду аудиторів

2 коментувати
Аудитори підготували ряд рекомендацій щодо поліпшення допомоги ЄС в Україні
Фото: Panoramio

Аудитори підготували ряд рекомендацій щодо поліпшення допомоги ЄС в Україні

Незважаючи на проведення реформ, Україну й досі сприймають як найбільш корумповану країну Європи. Про це йдеться в доповіді Європейського суду аудиторів (ECA), оприлюдненій в середу, 7 грудня 

"Допомога ЄС Україні має обмежений вплив і, незважаючи на імпульс для реформ, досягнуті результати залишаються крихкими", - йдеться в новому звіті аудиторів.

Європейські аудитори оцінювали, чи була ефективною допомога Європейської комісії та Європейської служби зовнішніх дій для підтримки реформ в Україні. Вони вивчали галузі управління державними фінансами та боротьби з корупцією, а також газовий сектор, в період між 2007 і 2015 роками.

"Підтримка ЄС України залишається роботою в стадії прогресу, незважаючи на хороші зусилля Комісії. Під час нашого аудиту спостерігалася сильна політична відданість реформі державного управління. Але зміни в системі управління поставили під загрозу реформи, а низькі зарплати створили лазівки для корупції. Необхідні подальші кроки для досягнення цілей ", - сказав відповідальний за звіт член ECA Саболч Фозекаш.

Аудитори підготували ряд рекомендацій щодо поліпшення допомоги ЄС в Україні. Так, на їхню думку слід робити більший акцент на управлінні державними фінансами в процесі діалогу з Україною; покращити конструкції умов і виплати фінансової допомоги; посилити контроль за наданням допомоги; робити більший акцент на ефективній реалізації та стійкості реформ; вжити заходів, щоб зробити допомогу ЄС в Україні більш ефективною в газовому секторі.

"Україна є одним з найбільших і політично найбільш важливих сусідів Європейського Союзу. Проте, інституційна та політична нестабільність, проблеми управління, а також економічні та фінансові труднощі, переважають в країні. … Стан державних фінансів України погіршився переважно за рахунок неефективного використання державних коштів. Крім того, на доходах бюджету негативно позначається значна частка тіньової економіки. Незважаючи на зусилля з реформування, Україна досі сприймається як найбільш корумпована країна в Європі. Корисливі інтереси впливають на політику. Олігархічні клани продовжують надавати домінуючий вплив на економіку, політику й засоби масової інформації України", - підсумували європейські аудитори.

Нагадаємо, в заяві Європейської рахункової палати за 7 грудня повідомляється, що програма допомоги Україні, ініційована в 2007 році, до цього моменту дає вельми обмежений ефект.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: