Удар по олігархах: Велика Британія призупинила видачу інвестиційних віз

6 грудня 2018, 08:02
1514
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Велика Британія припинить видачу віз інвестора

Влада Великої Британії прийняла рішення про тимчасове припинення видачі інвестиційних віз, починаючи з опівночі 7 грудня.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на заяву Міністерства закордонних справ Об'єднаного Королівства.

Видачу віз інвесторів, які також називають "золотими візами", призупинять перед проведенням реформи, спрямованої на боротьбу з відмиванням грошей і організованою злочинністю.

Програму видачі віз інвестора планують відновити в 2019 році. Після цього візу можна буде отримати після аудиту статків заявника, проведеного незалежною британською компанією. Крім того, інвесторам заборонять вкладатися в державні облігації.

Bloomberg зазначає, що найсильніше ці зміни можуть вплинути на російських олігархів.

"Велика Британія вже давно особливо приваблива юрисдикція для надбагатих росіян як безпечне та стабільне місце ведення бізнесу", - пише агентство.

Віза інвестора у Великій Британії призначена для громадян країн, що не входять до Євросоюзу. Вона дозволяє прискорено отримати посвідку на проживання в країні, а потім і громадянство, в обмін на інвестиції в розмірі від двох до 10 мільйонів фунтів стерлінгів. Зараз інвестувати можна в цінні папери, державні облігації або британський бізнес.

За останні 10 років було видано близько трьох тисяч віз інвесторам. Близько 60% всіх віз отримали громадяни Росії та Китаю. Протягом року, починаючи з вересня 2017 року, "золоті візи" отримали 361 осіб, в тому числі 115 громадян Китаю і 38 громадян Росії.

За даними міжнародної правозахисної організації Transparency International, саме з 2008 року протягом семи років сотні громадян Росії отримали візи інвесторів без належної перевірки капіталів.

Лекція НВ

ВЕЛИКІ ГРОШІ З ЄВГЕНОМ ЧЕРНЯКОМ

Три години практичних порад та відповідей на будь-які питання від голови наглядової ради Global Spirit та автора популярного YouTube-каналу про бізнес та фінанси — Big Money

Докладніше