У Вірменії змінилися глави силових відомств

11 травня 2018, 07:38
239
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Звільнити глав силових відомств Вірменії запропонував президенту новий прем'єр-міністр Нікол Пашинян

Президент Вірменії Армен Саркісян підписав указ про призначення нових керівників поліції та Служби національної безпеки (СНБ).

Поліцію очолив Валерій Осіпян, а пост директора СНБ зайняв Артур Ванецян, повідомляє DW.

Напередодні новообраний прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звернувся до президента з пропозицією змінити глав силових відомств.

За словами Нікола Пашиняна, кадрові перестановки в поліції та СНБ були необхідні, щоб форсувати боротьбу з корупцією у Вірменії.

Перед своїм обранням в парламенті Нікол Пашинян обіцяв, що не буде займатися "кадровим погромом" в системі держуправління, оскільки в ній працює "безліч талановитих людей". Він також вказав, що не буде "тотально відкидати реформи і програми колишнього уряду".

Нікол Пашинян став прем'єром. Сім фактів про людину, яка оголосила оксамитову революцію у Вірменії

Пашинян отримав владу на тлі політичної кризи у Вірменії. Вуличні протести були спровоковані призначенням колишнього президента країни Сержа Саргсяна прем'єр-міністром на тлі зміни форми правління на парламентську республіку. Це обурило громадян, які розцінили прем'єрство Саргсяна як узурпацію влади.

Після 11 днів акцій протесту Серж Саргсян оголосив про свою відставку. Тимчасово виконуючим обов'язки прем'єра був призначений Карен Карапетян, соратник Саргсяна з правлячої Республіканської партії Вірменії.

8 травня парламент Вірменії обрав лідера протестного руху Пашиняна прем'єр-міністром країни. За його кандидатуру проголосували 59 депутатів, проти - 42.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект