У Вільнюсі суд виправдав чиновника мерії, який "розпалював ненависть" до росіян

6 липня 2018, 15:59
216
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Суд постановив, що негативне ставлення підсудного до російських військових обгрунтовано

У Литві дільничний суд Вільнюса виправдав старшого фахівця відділу громадського порядку міського самоврядування Дарюса Келу, якого звинувачували у "розпалюванні ненависті до російського народу".

Як повідомляє Delfi, мова йде про декілька коментарі чиновника в інтернеті.

В одному з них, що стосувався статті про російські військові навчання у Калінінградській області, він писав, що Росія є "ворогом Литви і всього світу, країною бідності, голоду і невдах, яка буде знищена".

В іншому коментарі про російських терористів на Донбасі Келу висловлював свою радість від того, що було вбито "кацапів", оскільки вони самі вбивали тисячі людей.

Суддя Робертас Райніс, грунтуючись на висновках фахівців про те, що основна частина коментарів була спрямована не проти російського народу, а лише його частини - військових, які вчиняють злочинні дії, визнав його невинним.

"У публічному просторі всі визнали, що РФ окупувала і анексувала територію іншої, Української держави - Кримський півострів, організувала і брала участь у збройному конфлікті на території Східної України, за що проти неї застосовуються політичні та економічні санкції", - йдеться у постанові суду.

Там також зазначається, що Росія здійснює агресивну політику по відношенню до інших держав.

"Пропагує російський шовінізм, погрожує збройними конфліктами сусіднім державам. Президент Литовської Республіки назвала РФ державою з ознаками терористичної організації, політологи називають її країною з ознаками "м'якого фашизму", а дії в Україні називаються злочинними", - заявив суд.

Виправдувальний вирок Келу не є остаточним і може бути оскаржений у Вільнюському окружному суді.