У Великій Британії заарештували медсестру за підозрою у вбивстві восьми немовлят. Що про неї відомо

7 липня 2018, 09:16
2551
Сюжет
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: Facebook / theguardian.com

Знайомі Люсі Летбі шоковані її арештом

У Великій Британії за підозрою у вбивстві восьми немовлят і замаху на вбивство ще шести заарештували 28-річну медсестру неонатологічного відділення лікарні графства Честер Люсі Летбі.

НВ розповідає, що відомо про розслідування та його фігурантку.

Незрозуміле зростання смертності

Розслідування було розпочате у зв'язку з незрозумілим зростанням смертності у неонатологічному відділенні лікарні. Від 2009 по 2014 рік смертельних випадків було не більше трьох на рік. Однак у 2015 році у відділенні було зареєстровано вісім смертей, а у 2016 - п'ять, пише Daily Mail.

Через підвищення дитячої смертності лікарня відмовилася від догляду за немовлятами, народженими раніше, ніж на 32-му тижні вагітності, і закрила три відділення інтенсивної терапії.

У травні 2017 року поліція почала розслідування після повідомлення Королівського коледжу педіатрії та дитячого здоров'я про те, що дії персоналу у відділенні були неадекватними. Хоча перевірка не змогла виявити причини зростання смертності дітей у період від червня 2015 року по червень 2016 року, вона виявила низку проблем. Серед них - значні прогалини в розкладі чергувань, проблеми із прийняттям рішень і небажання деяких співробітників звертатися по пораду до колег.

Детектив-інспектор Пол Хьюз, який очолює розслідування, назвав арешт Люсі Летбі "значним кроком вперед". Він також повідомив, що з тих пір як поліція почала розслідувати справу, її зацікавив догляд за 32 немовлятами, 17 із яких померли. Жіноча лікарня у Ліверпулі повідомила, що теж залучена у поліцейське розслідування.

ЗМІ опублікували фото та відео синього намету та поліцейських біля будинку медсестри, у якому провели обшук.

Джерело в Національній службі здоров'я Великобританії повідомило, що одного зі співробітників лікарні відсторонили від роботи близько 12 місяців тому, і кожного співробітника лікарні "від прибиральників до лікарів" опитала поліція.

Крім того, джерело з Національної служби здоров'я повідомило Time, що Люсі Летбі перевели з роботи з пацієнтами на роботу з документами у кінці 2016 року.

Обличчя кампанії зі збору коштів на своє відділення

У 2013 році в інтерв'ю Chester And District Standard Люсі Летбі розповіла, що почала працювати у відділенні після закінчення навчання і дбала про немовлят, які потребували різного рівня підтримки, пише BBC.

Вона працювала там також під час навчання, ще до того, як здобула кваліфікацію дитячої медсестри в Честерському університеті у 2011 році.

Летбі має чистий запис у Раді медсестер та акушерок і навіть була обличчям кампанії зі збору 3 мільйонів фунтів стерлінгів для свого відділення.

"Мені подобається бачити їхній (немовлят - ред.) прогрес і підтримувати їхні сім'ї", - говорила вона тоді.

Друзі та знайомі Люсі Летбі не вірять, що вона може бути причетна до вбивств, і стверджують, що на це нічого не вказувало.

Один із її друзів описує Летбі як "професійну медсестру", яка була віддана "роботі своєї мрії" і "не образила б навіть муху".

Коли ви чуєте про такі речі, завжди одна чи дві людини говорять: "Я думав, що з ними було щось не так". Але з Люсі ви цього не почуєте

Сусід медсестри по вулиці заявив: "Я не можу додати нічого нового про неї. Я знав її, коли вона була маленькою дівчинкою, і вона була такою ж милою, як будь-яка інша. Я бачив, як вона росла, і вона здавалася прекрасною жінкою. так що це абсолютно шокуюча новина. Я не можу зрозуміти цього. Коли ви чуєте про такі речі, завжди одна або дві людини говорять: "Я думав, що з ними було щось не так". Але з Люсі ви цього не почуєте ".

Працівник магазину неподалік від сімейного будинку Люсі Летбі розповів про її батьків: "Вони часто заходять, і вони дуже ввічлива сім'я. Вони здаються доброзичливими і нормальними. Це шокує, тому що це хороший район, і ми рідко бачимо тут поліцейських".

Джордан Сендс, що познайомився з Летбі через колишню дівчину, розповів, що медсестра була досить незграбною і зухвалою, але здавалася доброю людиною.

Ще один її друг, який попросив не називати його імені, говорить про неї як про "дивовижну людину".

У 2011 році батьки Летбі - Джон та Сьюзан - опублікували у місцевій газеті привітання дочки із закінченням навчання з відзнакою. 3 липня 2018 року офіцери поліції поговорили з ними у їхньому будинку.

"Її батьки були моїми сусідами протягом, як мінімум, 25 років, тому я спостерігала, як Люсі росте, - розповіла їхня сусідка, - Люсі живе окремо, але часто їх відвідує, як будь-яка хороша дочка. Вони любили її... вони щойно повернулися з тижневої відпустки у Торкі. Я дійсно не можу в це повірити.... Її батьки, напевне, проходять через пекло".

Батьки померлих дітей хочуть відповідей

Відповідальний за розслідування детектив-інспектор Пол Хьюз назвав цю справу "дуже складною і дуже чутливою".

"Ми усвідомлюємо, що це розслідування має великий вплив на всі сім'ї, співробітників і пацієнтів у лікарні, а також на представників громадськості", - зазначив він.

Хьюз додав, що батьків усіх дітей тримають в курсі розслідування, і їх постійно підтримують спеціально навчені офіцери.

"Це дуже важкий час для всіх сімей, і важливо пам'ятати, що в центрі цього кілька сімей загиблих, які шукають відповіді на питання про те, що трапилося з їхніми дітьми", - наголосив він.

Видання The Guardian опублікувало коментарі членів кількох сімей померлих дітей.

У публікації сказано, що одна з матерів сказала детективам, що у неї ніколи не буде більше дітей через пережитий нею травматичний досвід. Вона закликала до більш ретельного розслідування.

Ще одна жінка, яка побажала залишитися анонімною, розповіла, що її син народився в лікарні шляхом невідкладного кесаревого розтину у вересні 2015 року та провів два дні у відділенні новонароджених, перш ніж помер.

"Від самого початку недбалість у лікарні була абсолютно жахливою. У них не було персоналу, і догляд був просто жахливим, - стверджує вона, - деякі з акушерок були хорошими, але більшість ні. Час після пологів був жахливим".

За словами жінки, поки її син був у відділенні для новонароджених, у неї розвинулася інфекція, викликана недбалістю персоналу лікарні. Вона стверджує, що її сім'я подала скаргу, але адміністрація лікарні зам'яла скандал.

НВ