У Британії почали будувати радіорадар на випадок агресії з боку Росії

27 січня, 11:31
849
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За словами глави міноборони Британії, будівництво цього приладу було пов'язане в тому числі з тим, що дії Росії не обмежуються східними кордонами Європи

У Великобританії на острові Унст будують новий радіолокатор, який посилить здатність збройних сил країни відстежувати невпізнані військові і цивільні літаки і допоможе захиститися від російської агресії.

Про це повідомляє прес-служба міністерства оборони Великобританії.

"Ми завжди будемо захищати наше небо від російської агресії. Цей радар - життєво важливий для захисту Великобританії, оскільки ми реагуємо на посилення глобальних загроз і зміцнюємо нашу здатність з ними справлятися", - зазначив глава міноборони Британії Гевін Вільямсон.

Радар дозволить Великобританії і НАТО "розвинути розуміння ситуації, яка складається в повітряному просторі на північ від Британії і далі, через Норвезьке море".

Крім того, технологія дозволить "поліпшити суверенний потенціал Британії в період загострення російської військової активності".

За словами глави міноборони Британії, будівництво цього приладу було пов'язане в тому числі з тим, що дії Росії не обмежуються східними кордонами Європи.

Таким чином, Унст, на думку представників відомства, повернеться до своєї колишньої ролі, яку він виконував в 1960-х і 1970-х роках - тоді острів використовувався як радар раннього попередження на північному фланзі НАТО.

Вартість цього приладу складає приблизно 14,2 млн доларів.

"Росія готова вбивати нас тисячами". Глава Міноборони Британії дав сенсаційне інтерв'ю

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 10:55

article_img
Хакери зламали мережу дипломатичного спілкування ЄС і кілька років викрадали дані - NYT

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися