У Туреччині сотні тисяч людей вийшли на акцію в підтримку суперника Ердогана на виборах

22 червня 2018, 18:37
1163
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

24 червня в Туреччині відбудуться позачергові парламентські і президентські вибори. На фото - акція в Ізмірі одного з головних конкурентів чинного президента

У турецькому Ізмірі відбулася опозиційна акція в підтримку кандидата в президенти від демократів з Республіканської народної партії Мухаррема Індже.

Як пише Радіо Свобода, окремі спостерігачі вважають, що кількість учасників мітингу склала понад 2 мільйонів чоловік.

54-річний Мухаррем Індже представляє світську націоналістичну партію соціал-демократичного спрямування - Республіканську народну партію (РНП). Соратники Індже є найбільш популярним опозиційним рухом у Туреччині.

Проти двопартійної коаліції Ердогана, що складається з Партії справедливості і розвитку і Партії націоналістичного руху, в Туреччині склалася широка 4-партійна коаліція.

14 квітня чинний президент Туреччини Реджеп Ердоган оголосив про дострокові президентські і парламентські вибори, які повинні відбутися вже 24 червня. Однак за планом і президентські, і парламентські вибори мали відбутися в листопаді 2019 року. Оголосивши дострокові вибори, Ердоган прагнув реалізувати свої переваги, і був упевнений, що здобуде рішучу перемогу над суперниками. Однак його конкуренти збирають багатотисячні мітинги.

Турецька "вовчиця". Головним конкурентом Ердогана на виборах стала жінка

Разом з тим Ердоган також активно бере участь в гонці. Державні ЗМІ висвітлюють діяльність президента.

Нагадаємо, в Туреччині скоротився рівень підтримки президента Реджепа Ердогана. Згідно з опитуванням Gezici, проведеного 2-3 червня, Ердоган отримав 47,1%, що на 1,6% менше, ніж тижнем раніше.