В Африці убитий відомий російський журналіст Орхан Джемаль і двоє його колег, які знімали фільм про ПВК Вагнера

31 липня 2018, 18:54

У Центральноафриканській Республіці вбито російського журналіста Орхана Джемаля, режисера Олександра Расторгуєва і оператора Кирила Радченка, повідомляє Російська служба Бі-бі-сі.

Журналісти спільно з Центром управління розслідуваннями Михайла Ходорковського знімали документальний фільм про діяльність в країні російських приватних військових компаній (ПВК).

Відео дня

"Ми робили разом проект по ЦАРу. Позавчора ввечері вони виходили на зв'язок в останній раз. Правда, дуже важко говорити, це мої друзі", - сказав Бі-бі-сі головний редактор Центру управління розслідуваннями (ЦУР) Андрій Коняхін.

Агентство AFP з посиланням на джерела повідомляє, що тіла росіян були виявлені на дорозі в 23 кілометрах від міста Сібю, вони були були вбиті "невідомими озброєними людьми".

Офіційного підтвердження цієї інформації немає, у посольстві Росії в ЦАР повідомили агентству ТАСС, що двоє з трьох убитих були співробітниками видання Известия.

Російське видання Новая Газета з посиланням на дані Le Monde писало, що російські найманці були розміщені в Центральноафриканській Республіці для "забезпечення безпеки" президента ЦАР Фостен-Арканжи Туадери. За даними французьких журналістів, в ЦАР прибули п'ять кадрових військових розвідників і 170 цивільних інструкторів.

Приватна військова компанія Вагнера - близька до Кремля російська військова структура, що комплектується найманцями, створена у 2013 році. Брала участь у бойових діях у низці конфліктів, зокрема на Донбасі, в Сирії на боці союзника Росії режиму Асада, в Судані.

8 лютого 2018 року ЗМІ повідомили про загибель сотень росіян біля сирійського Хашшама в результаті удару американської авіації по прихильниках Асада, які намагалися атакувати союзні США опозиційні сили.

20 лютого МЗС РФ визнало загибель росіян під час "недавнього військового зіткнення" в Сирії, але зазначило, що це не військовослужбовці російської армії.

Дивіться також

Показати ще новини
Радіо NV
X