У Тбілісі триває акція протесту. Влада Грузії згодна піти на поступки у лібералізації наркополітики

15 травня 2018, 15:46
233
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі вибачився за сутички у Тбілісі перед мітингувальниками та силовиками

Влада Грузії згодна піти на поступки у лібералізації наркополітики. У столиці країни Тбілісі кілька днів тривали масові мітинги проти проведення антинаркотичних операцій у нічних клубах електронної музики. Про перебіг подій – в ефірі Радіо НВ.

Під час протестів активісти зібралися в центрі міста, увімкнули електронну музику та танцювали. У неділю ввечері ситуація загострилася після агресивних дій ультранаціоналістичних груп, які намагалися прорватися через кордони поліції та розправитися з учасниками мітингу. Цьому протистоянню запобігла поліція.

До противників антинаркотичних операцій вийшов міністр внутрішніх справ Грузії Георгій Гахарія, зустрівся з організаторами акції та вибачився за дії поліції.

Учасники акцій погодилися звільнити центр міста, утім повідомили, що протест не завершено, а лише призупинено

Міністр також пообіцяв не переслідувати нікого з учасників акції і закликав звертатися до нього в разі порушень.

“Я вибачаюся не тільки від свого імені, а й за будь-якого представника Міністерства внутрішніх справ, який піддав ризику вашу безпеку. Я хочу вибачитися перед тими людьми у формі, які захищали права інших громадян, котрих також образили. У першу чергу спільним завданням є мирне завершення цього вечора, щоб протягом двох днів вашу свободу на цій площі ніхто не обмежував. Думаю, що кожен поліцейський вчора та сьогодні дбав про вашу безпеку тут”, - звернувся Гахарія до протестуючих.

Учасники акцій погодилися звільнити центр міста, утім повідомили, що протест не завершено, а лише призупинено. У разі, якщо керівництво країни не виконає своїх обіцянок, мітингувальники повернуться до протесту наступної суботи.

“Ми беремо тайм-аут на тиждень, щоб спостерігати за робочим процесом. Якщо обіцянки міністра внутрішніх справ не виповняться, ми відновимо акцію протесту у наступну суботу”, - заявив один із організаторів мітингу, керівник Руху Білого Шуму Бека Цикарішвілі.

Масовий протест почався після антинаркотичних рейдів клубів електронної музики у Тбілісі

Відреагував на події і президент Грузії. Георгій Маргвелашвілі констатував, що республіка останніми днями під час акцій протесту опинилася на межі громадянського протистояння. За його словами, не можна за жодних умов обмежувати громадянські права і свободи, але при цьому необхідно зберігати порядок на вулицях і стабільність суспільно-політичного процесу. Разом з тим голова Грузії наголосив на необхідності лібералізації наркополітики держави.

“Дозвольте мені не виступати з оцінками музичних творів. Я просто вкажу на два наступних моменти. Перше, наркополітика повинна бути ліберальнішою. Друге, боротьба з наркотиками повинна проходити не від дилера до споживача, а від дилера до постачальника і вище. Протягом цих днів ми спостерігали повний крах як політичних, так й адміністративних дій,  та цілий ряд помилок, які почалися з цього рейду або спецоперацій і тривали досі”, - сказав президент Грузії Георгій Маргвелашвілі.

Раніше влада Грузії призупинила роботу над законопроектом щодо лібералізації наркополітики через смерті людей від наркотичних речовин.