У Таджикистані журналістів штрафуватимуть за незрозумілі слова

0 коментувати
Чиновники комітету мають намір зустрітися з керівництвом всіх державних і приватних ЗМІ, щоб обговорити питання про важливість дотримання норм таджицької мови
Фото: Pixabay

Чиновники комітету мають намір зустрітися з керівництвом всіх державних і приватних ЗМІ, щоб обговорити питання про важливість дотримання норм таджицької мови

Комітет з мови і термінології при уряді Таджикистану вирішив штрафувати журналістів, які порушують норми таджицької мови

Як повідомляє ВВС, розмір штрафу для фізичних осіб становить 75 - 100 доларів, для юридичних осіб або чиновників - від 150 до 200 доларів. Штрафи розраховуються в місцевій валюті.

Як повідомила глава комітету з мови Гавхар Шаріфзода, журналісти стали часто вживати не зрозумілі для простих людей слова.

"Деякі журналісти вживають в своїх матеріалах до 10 таких слів. Вони ж незрозумілі простому читачеві, глядачеві, слухачеві. При цьому грубо порушуються норми державної мови. У нас є граматика, правила правопису, вимоги дотримання норм державної мови, які ми зобов'язані дотримуватися" - каже Шаріфзода.

У комітеті буде створено спеціальну групу, яка буде переглядати телепередачі і слухати радіопрограми, а також читати газети з метою виявлення порушень.

Раніше повідомлялося, влада Китаю закрила кілька новинних веб-ресурсів, які публікували власні новини, не користуючись офіційною інформацією уряду.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: