У Таджикистані пропонують дозволити закріпити посаду за нинішнім президентом довічно

1 коментувати
Емомалі Рахмон може отримати право висувати свою кандидатуру на виборах у 2020 році
Фото: прес-служба президента Таджикистану

Емомалі Рахмон може отримати право висувати свою кандидатуру на виборах у 2020 році

Парламент Таджикистану обговорює поправки до Конституції країни, одна з яких дозволяє закріплення за нинішнім президентом Емомалі Рахмоном поста глави держави довічно

Статтю 65, глави 4-тої Конституції Президент, автори законопроекту пропонують доповнити частиною 5: "Обмеження, передбачені у частині четвертій цієї статті, не поширюються на Засновника миру і національної єдності - Лідера нації. Правовий статус і повноваження Засновника миру і національної єдності - Лідера нації визначає конституційний закон", передає Інтерфакс-Україна із посиланням на джерело, близьке до парламенту Таджикистану.

У розділі 4 даної статті чинної Конституції сказано: "Одна і та сама особа не може бути президентом більше двох термінів поспіль".

Якщо додаток затвердять, Рахмон отримає право висувати свою кандидатуру на виборах глави держави, що відбудуться у 2020 році, зазначає видання.

Він отримав статус "Лідер нації", підписавши 25 грудня 2015 року закон Про засновника миру і національної єдності - Лідера нації, який до цього був схвалений обома палатами парламенту Таджикистану.

Повідомляється також, що в законопроекті про внесення змін у Конституцію країни в частині другій статті 65 пропонується знизити віковий ценз кандидатів на пост президента від 35 до 30 років.

Відповідно до нинішньої редакції Конституції країни, кандидатом на пост президента Таджикистану можуть висунути громадянина не молодше 35 років, який володіє державною мовою і постійно проживає на території цієї держави не менше, ніж останні 10 років.

Якщо віковий ценз знизять, у президентських виборах 2020 року зможе взяти участь син президента Рахмона - Рустамі Емомалі, якому на той момент виповниться 33 роки.

Водночас у розділі десятому Порядок зміни Конституції у статті 98 чинної Конституції Таджикистану сказано: "Зміни і доповнення до Конституції вносяться шляхом проведення всенародного референдуму. Референдум призначається президентом або Маджлісі намояндагон за згодою не менш як двох третин від загальної кількості депутатів".

У статті 99 зазначається, що "пропозиції щодо зміни і доповнення до Конституції вносяться президентом або не менше ніж однією третиною від загальної кількості членів Маджлісі міллі і депутатів Маджлісі намояндагон".

Зміни до конституції набувають чинності від дня їх офіційного опублікування.

Раніше до конституції Таджикистану, прийнятої на всенародному референдумі 6 листопада 1994 року, вже двічі вносили поправки.

1999 року таким чином у країні з'явився двопалатний парламент замість однопалатного, а 2003 року було збільшено термін повноважень президента від п'яти до семи років, що дозволило президенту Рахмону залишатися главою держави до 2020 року.

Нагадаємо, у вересні 2015 року в Рамітській ущелині на заході Таджикистану силовими структурами країни був ліквідований екс-заступник міністра оборони генерал Абдухалім Назарзода. На початку вересня він очолив два збройні напади на співробітників міліції, внаслідок яких були вбиті 17 правоохоронців.

У липні 2014 року найпопулярніша у Таджикистані соціальна мережа odnoklassniki.ru виявилася заблокованою за розпорядженням Служби зв'язку при уряді республіки.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: