У США висунули нові обвинувачення проти Манафорта та Гейтса - ЗМІ

22 лютого 2018, 01:58
1246
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Річард Гейтс і Пол Манафорт

Офіс спецпрокурора США Роберта Мюллера, який розслідує втручання Росії в американські вибори, висунув нові обвинувачення проти екс-глави передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта і його помічника Річарда Гейтса, передає Reuters з посиланням на документ окружного суду округу Колумбія.

"Включення цього документу у матеріал канцелярії суду, який регулярно оновлюється новими кримінальними обвинуваченнями, свідчить про те, що офіс Мюллера, можливо, подав обвинувальний акт, який замінить попередній минулорічний документ", - припускають в Reuters.

Зазначається, що поданий односторінковий документ не розкриває суть звинувачень. Поки невідомо, коли вони будуть розсекречені.

Як передає видання Politico, новий документ, поданий до федерального суду у Вашингтоні, може змінити обвинувальні висновки проти Манафорта і Гейтса, посилити їх новими статтями, або навіть розширити коло осіб у справі.

На офіційному сайті суду поки немає записів про нові обвинувачення, проте в книзі реєстрації, яка зберігається в канцелярії окружного суду США у Вашингтоні, міститься запис про вхідний документ, пов'язаний зі справою Манафорта-Гейтса. При цьому його дата не зазначається, однак інші записи вказують на те, що обвинувачення були офіційно зареєстровані в п'ятницю, 21 лютого, або раніше.

За даними видання, минулого тижня офіс спецпрокурора повідомив суду, що здобув нові докази участі Манафорта в серії банківських зловживань і змов у банківській сфері, пов'язаних із його позикою в 2016 році. Крім того, повідомляється, що під час судового слухання в минулу середу прокурори мали приватну бесіду з суддею Емі Берман Джексон, яка розглядає справу проти Манафорта і Гейтса. На засіданні вона висловила розчарування у зв'язку із затримками в справі, але не оголосила дату остаточного судового розгляду.

Нагадаємо, 30 жовтня американська влада висунула Манафорту звинувачення відразу за 12 статтями. Зокрема, серед них фігурує "змова проти інтересів держави". Частина обвинувачень грунтується на його співпраці з екс-президентом України Віктором Януковичем.

Пізніше щодо Манафорта і його соратника Ріка Гейтса суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Президент США Дональд Трамп заявив, що всі обвинувачення правоохоронних органів проти Манафорта не мають жодного стосунку до періоду роботи останнього на чолі штабу республіканців.

Згідно з наявною інформацією, Манафорт протягом останніх десяти років отримав від наближеного до Кремля російського олігарха Олега Дерипаски близько $60 млн. Це співробітництво почалося в 2007 році, коли вони представляли російські інтереси в Грузії.

Крім того, з 2012 по 2014 рік Манафорт був консультантом Партії регіонів екс-президента України Віктора Януковича, за що, за даними ЗМІ, він отримував тіньові виплати.