У США допитали екс-нардепа Артеменка, який пропонував Білому дому план примирення України та Росії

20 травня 2018, 10:09
1304
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Артеменко постане перед великим журі в США 1 червня

Фото: Andrii Artemenko via Facebook

Позбавленого громадянства та мандата народного депутата України Андрія Артеменка допитала команда спеціального прокурора США Роберта Мюллера.

Відповідну заяву сам Артеменко зробив виданню POLITICO.

Зокрема, команда Роберта Мюллера зустрічалася впродовж минулого року з українським законодавцем, який перебуває в центрі суперечливого плану покінчити з "конфліктом" з Росією, роблячи тиск на нього з метою отримати детальну інформацію про взаємодію з чиновниками адміністрації президента США Дональда Трампа.

Андрій Артеменко розповів виданню, що агенти ФБР підступали до нього з "різноманітними питаннями" під час "принаймні" двох інтерв'ю про його "зустрічі та питання, які обговорювали на різних рівнях американського політичного устрою".

"Серед них - конгресмени, сенатори та представники адміністрації Білого дому", - додав він у телефонній розмові у п'ятницю, 18 травня, після зустрічі з членами команди спецпрокурора Мюллера.

Трамп, Росія і вибори: що світ дізнався за рік спеціального розслідування у США

Хоча Артеменко відмовився запропонувати імена конкретних людей, про які запитували ФБР, озвучені ним деталі пролили нове світло на роботу спецпрокурора, який очолює розслідування спроб Росії втрутитися у президентські вибори 2016 року, і чи буде кампанія Трампа сприяти цим зусиллям.

Загалом, за словами Артеменка, йому було представлено список з більш ніж 140 питань, і згодом він має постати під присягою перед великим журі 1 червня.

Артеменко привернув увагу американських розслідувачів через його спроби встановити альтернативний канал для угоди з президентом Трампом, за якого його адміністрація скасувала б антиросійські санкції, введені Білим домом за його попередника Барака Обами. Згідно з "планом Артеменка", в обмін Кремль мав вивести свої війська з Донбасу, тоді як у країні було б проведено референдум щодо "передачі Криму в оренду" на 50-100 років. 

За цим фактом Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за ст. 111 Кримінального кодексу (державна зрада). Також слідство зібрало докази, що Артеменко набув громадянства Канади і має паспорт цієї країни.

У підсумку в Україні Артеменка позбавили депутатського мандата та громадянства.