Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

У США 17 штатів подали в суд на Трампа через автомобільні вихлопи

2 травня, 10:08
416
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Каліфорнія і ще 16 штатів незадоволені ослабленням екологічних вимог для автомобілів

У США 17 штатів подали в суд на адміністрацію президента Дональда Трампа, звинувативши його в ослабленні екологічних приписів для автомобілів.

Про це заявив генеральний прокурор Каліфорнії Ксав'є Бесерра, повідомляє DW.

"Досить - значить, досить. Йдеться не про те, щоб шукати конфлікт із адміністрацією Трампа. На карту поставлено дуже багато, що зачіпає здоров'я і економіку Америки, щоб сидіти склавши руки", - зазначив він.

У свою чергу губернатор Каліфорнії Джеррі Браун звинуватив чинного главу Агентства з охорони навколишнього середовища США (ЕРА) Скотта Пруітта в тому, що той порушує чинне законодавство і ставить під загрозу здоров'я дітей. За словами Брауна, Пруітт і Трамп хочуть, щоб люди купували більше бензину та сильніше забруднювали середовище.

Білий дім відмовився від коментарів, заявивши, що спочатку вивчить скаргу, подану до суду округу Колумбія.

Крім Каліфорнії, позовну заяву підписали Нью-Йорк, Іллінойс, Айова та інші штати.

На початку квітня ЕРА оголосило про рішення скасувати жорсткі правила, що стосуються норм споживання пального автомобілями, прийняті за часів колишнього президента США Барака Обами. Ці норми мають вирішальне значення для зниження обсягів автомобільних вихлопів.

Однак автоконцерни побоюються втрати мільйона робочих місць через подорожчання автомобілів внаслідок виконання екологічних приписів. Проти планів Обами виступив Союз автовиробників, до складу якого в числі інших входять Volkswagen, General Motors і Toyota.