У Словаччині через вбивство журналіста парламент призначив голосування про вотум недовіри урядові

13 березня 2018, 20:05
107
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Роберт Фіцо може піти у відставку на тлі протестів після вбивства журналіста

Після вбивства журналіста-розслідувача Яна Кучака у Словаччині депутати вирішили провести голосування про вотум недовіри урядові прем’єр-міністра Роберт Фіцо.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Голосування призначили на 19 березня.

Раніше міністр внутрішніх справ країни Роберт Калиняк пішов у відставку на тлі багатотисячних протестів, спровокованих убивством журналіста та його дівчини, яке сталося 26 лютого.

28 лютого в зв'язку з убивством розслідувача у відставку пішов міністр культури Словаччини Марек Мадарич.

Фіцо очолив коаліційний уряд після виборів у 2016 році. Також він займав крісло прем’єра у 2006-2010 роках і з квітня 2012 року.

У той же час словацька партія Most-Híd, яка входить в коаліцію, запропонувала провести дострокові вибори. Також дострокові вибори у Словаччині підтримують опозиційні партії.

Раніше президент Словаччини Андрій Кіска заявив, що наполягатиме на формуванні нового уряду або проведенні дострокових виборів.


27-річний журналіст і його дівчина були застрелені в своєму будинку у місті Велка-Мака. Кучак працював над темою про шахрайство з грошима ЄС і можливу причетність до цього італійської мафії з клану Ндрангета.

За даними ЗМІ, зв'язки мафією мали найближчі соратники прем'єр-міністра Роберта Фіцо - його помічниця Марія Трошкова і глава Радбезу Вільям Ясан. Обидва чиновника тимчасово покинули свої пости на час проведення розслідування.

Словацька поліція затримала італійця Антоніна Вадала, який є головним фігурантом розслідування убитого журналіста.