У СК зробили заяву про причину обшуків в офісі та квартирах співробітників Відкритої Росії

1 коментувати
Обшуки відбуваються в офісі Відкритої Росії і квартирах її співробітників
Фото: @openrussia_org

Обшуки відбуваються в офісі Відкритої Росії і квартирах її співробітників

Слідчий комітет Росії зробив заяву з приводу сьогоднішніх обшуків в офісі і квартирах співробітників Відкритої Росії

Зокрема в СК заявили, що розслідують кримінальну справу щодо колишніх основних акціонерів та керівників ВАТ НК ЮКОС "за фактом розкрадання ними нафти дочірніх нафтовидобувних підприємств Юкосу та її реалізації, а також легалізації коштів, виручених від реалізації викраденого ..., у тому числі щодо осіб, оголошених у розшук".

Слідство пов'язане із судовими розглядами за позовом акціонерів компанії, за яким Росія повинна виплатити $50 мільярдів.

У СК РФ заявили, що проводять обшуки в оселях та на місцях роботи "індивідуальних підприємців та інших осіб, що фінансуються з-за кордону з рахунків організацій, у минулому, а, можливо, і дотепер підконтрольних Михайлу Ходорковському, Леоніду Невзліну та іншим учасникам очолюваної ними групи".

Раніше у Відкритій Росії повідомили, що Слідчий комітет 22 грудня з раннього ранку проводить обшуки у квартирах її співробітників.

Михайло Ходорковський, коментуючи обшук у співробітників Відкритої Росії у справі ЮКОС, порушеній у 2003 році, заявив, що Слідчий комітет Росії перебуває у "фінальній стадії маразму".

Повідомлялося також, що слідчі дії йдуть у квартирах семи співробітників Відкритої Росії.

До цього Слідчий комітет заочно пред'явив екс-голові ЮКОСа обвинувачення у вбивстві мера Нєфтєюганська Володимира Пєтухова у 1998 році і замаху на вбивство В'ячеслава Кокошкіна, який його супроводжував.

Також Ходорковського обвинуватили у замаху на керівника компанії Іст Петролеум Хандельсгез Євгена Рибіна у 1999 році.


Нагадаємо, у травні повідомлялося, що суди країн Заходу почали конфісковувати зарубіжні активи Російської Федерації для забезпечення виплат акціонерам.

За позовом акціонерів компанії, Володимира Дубова і Леоніда Невзліна, Росія повинна виплатити $50 мільярдів. Ця сума вже виросла - термін, відведений на її виплату, завершився 15 січня 2015 року, на суму нараховуються відсотки.

У лютому 2015 року Росія оскаржила в Гаазі рішення по справі ЮКОСа.


Справа ЮКОСа - назва подій, що почалися у 2003 році подій, пов'язаних із кримінальним переслідуванням основних співвласників російської нафтової компанії ЮКОС Михайла Ходорковського і Павла Лебедєва, низки співробітників компанії та афілійованих із нею організацій, а також процедури банкрутства компанії ЮКОС внаслідок донарахування їй значної суми податків за минулі періоди. Ці події справили значний вплив на політичне життя і діловий клімат Росії і викликають запеклі суперечки.

Відкрита Росія - російська громадська організація, заснована акціонерами Нафтової Компанії ЮКОС і групою приватних осіб у 2001 році для реалізації благодійних, освітніх та просвітницьких проектів.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: