У Сирії з початку року загинув 131 громадянин РФ - Reuters

27 жовтня 2017, 19:37
48
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У Сирії з початку року загинув 131 громадянин РФ - Reuters - фото

Російський військовослужбовець у Пальмірі (Сирія) 

Протягом перших дев'яти місяців 2017 року в Сирії загинув щонайменше 131 громадянин Росії, включаючи приватних військових фахівців, повідомляє Reuters  

Агентству вдалося отримати доступ до свідоцтва про смерть, видане російським консульством в Дамаску від 4 жовтня 2017 року. Довідка про смерть з номером 131, видана на ім'я 36-річного Сергія Піддубного, дає підставу припустити, що він є 131-м загиблим громадянином РФ в Сирії, пише Reuters.

У свідоцтві про смерть вказана причина смерті - "обвуглювання тіла". Іншими словами, він був спалений. Росіянин загинув 28 вересня в місті Тіяс, провінція Хомс, де ведуться запеклі бої з бойовиками.

Кілька російських найманців були вбиті в цьому районі на початку року, повідомили Reuters друзі і родичі загиблих. За словами родичів Піддубного, він воював у Сирії в складі приватної військової компанії.

"Присутність російських найманців в Сирії і їх загибель заперечується Москвою, яка хоче показати свою військову інтервенцію в Сирії як успішну миротворчу місію з мінімальними втратами", - пише Reuters.

За офіційними даними, в Сирії за дев'ять місяців 2017 року загинули 16 російських військовослужбовців.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Кремль не має інформації про окремих громадян, які відвідують Сирію. У Міноборони РФ не відповіли на запит агентства.

Нагадаємо, що раніше журналісти Reuters дізналися, що втрати серед російських військовослужбовців і приватних військових фахівців у Сирії складають як мінімум 40 осіб.


За численними свідченнями, російські приватні військові фахівці негласно воюють в Сирії під командуванням приватної військової компанії Вагнера. При цьому формально в Росії немає приватних військових компаній.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською