У родини колишнього російського депутата конфіскували замок у Німеччині

11 липня 2018, 09:11
1277
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: DW

Із 2008 року замком володіла родина російського бізнесмена і екс-депутата Анатолія Острягіна

У родини сибірського бізнесмена і екс-депутата Держдуми Анатолія Острягіна конфіскували замок Райнхардсбрунн в німецькому Тюрінгії через загрозу руйнування.

Відповідне рішення прийняло Земельне адміністративне відомство, повідомляє DW.

"Я дуже радий цьому рішенню. Воно показало, що обраний нами шлях повернути у власність землі замку та парк себе виправдав. Тепер часи занепаду та екстрених заходів відомств із охорони пам'яток залишаться позаду", - заявив прем'єр-міністр Тюрінгії Бодо Рамелов.

Розгляд урядового клопотання про націоналізацію замку тривав півтора року.

Причиною конфіскації стала загроза остаточного руйнування пам'ятника архітектури, долею якого російські власники не цікавилися з тих пір, як придбали його в кінці 2008 року.

Замок сімейство Острягіних придбало за 12 мільйонів євро, які були переведені з рахунків офшорної компанії з Белізу. Після придбання власники здійснили низку сумнівних операцій, унаслідок яких замок опинився під заставою через багатомільйонні борги. Купівля замку та наступні дії стали предметом уваги правоохоронних органів Німеччини.

Уряд Тюрінгії вже запланував у бюджеті на 2018-2019 роки 1,9 мільйона євро на початок відновлювальних робіт в Райнхардсбрунні.