Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

У Санкт-Петербурзі пройшла акція на підтримку заарештованих перед президентськими виборами активістів

11 березня, 19:50
154
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Колона учасників акції у вигляді в’язнів символізувала активістів зі "списку двадцяти"

У російському Санкт-Петербурзі переодягнені у в'язнів учасники руху Весна, а також представники штабу Навального провели акцію на підтримку заарештованих активістів під назвою Дзвін ланцюгів. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Активісти одяглися так, щоб бути максимально схожими на ув’язнених, вдягли на ноги ланцюги, а також таблички з іменами заарештованих активістів  і пройшли Невським проспектом.

"Імпровізована колона "в’язнів" символізувала вже заарештованих перед президентськими виборами активістів зі "списку двадцяти", складеного Центром боротьби з екстремізмом, і тих, кого ще можуть заарештувати, оскільки вони теж є в цьому списку", – повідомляє Радіо Свобода.

Наразі напередодні виборів було заарештовано трьох людей. Серед них координатор Відкритої Росії Андрій Пивоваров, активіст Весни Артем Гончаренко, а також координатор штабу Навального Денис Михайлов. Михайлов був притягнутий до відповідальності два рази за участь в одній і тій самій акції – і в результаті отримав за неї 55 діб арешту.

За словами одного з активістів, акція має на меті підтримати не тільки людей зі «списку двадцяти», але всіх активістів, що постраждали за свою політичну діяльність. У Санкт-Петербурзі сталися побиття деяких активістів: і тих, хто є в цьому списку, і тих, кого там немає. Учасники акції вважають арешти і побиття пов’язаними подіями.

Як табірний номер на грудях у акціоністів була дата 18.03.2018. На цей день – річницю анексії Кримського півострова – в Росії заплановані вибори президента.