У Румунії звільнили непримиренного антикорупційного прокурора Ковесі

9 липня 2018, 15:58
1565
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ковесі завела понад тисячю кримінальних справ проти чиновників-корупціонерів

У понеділок, 9 липня, президент Румунії Клаус Іоганніс підписав указ про звільнення антикорупційного прокурора Лаури Ковесі.

Як зазначає Настоящее время, раніше глава держави висловлювався категорично проти її звільнення, однак на ньому наполягав міністр юстиції Тудорел Тоадер, який і звернувся з цього приводу до Конституційного суду.

Крім того, проти Ковесі був також налаштований лідер соціал-демократичної партії Лівіу Драгнеа, який, вважаючись одним із наймогутніших людей у країні, після її розслідування був засуджений до 3,5 року в'язниці, і зараз намагається оскаржити це рішення.

Коли президент Румунії висловився проти відсторонення антикорупційного прокурора, соціал-демократи, які зараз контролюють уряд, почали обговорювати процедуру імпічменту, якщо він не підкориться рішенню суду.

Ковесі звинуватили у зловживанні повноваженнями, зокрема, у використанні незаконного прослуховування.

При цьому громадяни країни підтримують Ковесі за її принциповість у питаннях корупції.

За час своєї роботи на займаній посаді вона завела понад тисячю кримінальних справ на корупціонерів всіх рівнів, у тому числі, на брата президента, мера Бухареста Соріна Опреску і чинного прем'єр-міністра Віктора Понті.

Зокрема, лише за один 2016 рік антикорупційний прокурор направила до судів кримінальні справи проти понад 1,2 тисячі чиновників, підозрюваних у розкраданнях, хабарництві та відкатах.