У Румунії почалися мітинги на підтримку антикорупційного прокурора Ковесі

15 лютого, 22:49
613
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У Румунії почалися мітинги на підтримку антикорупційного прокурора Ковесі - фото

ЕРА

Лаура Кодруц Ковесі

У Бухаресті, Сібіу, Клужі, Крайові та інших містах Румунії почалися акції протесту на підтримку екс-головного прокурора Нацуправління по боротьбі з корупцією Лаури Кодруц Ковесі.

Про це повідомляє Укрінформ.

"Ми не хочемо допустити встановлення в нашій країні диктатури. Все, що відбувається в останні кілька місяців, свідчить тільки про те, що нинішня влада хоче встановити диктатуру", - сказав один з організаторів маніфестацій.

Протести пов'язані з викликом Ковесі на допит в Управління по боротьбі з корупцією, де їй пред'явили звинувачення в отриманні у 2011 році хабара в розмірі 60 тисяч євро. На той момент Ковесі займала посаду генерального прокурора Румунії.

За час роботи Ковесі на займаній посаді вона завела більше тисячі кримінальних справ на корупціонерів всіх рівнів, в тому числі, на брата президента, мера Бухареста Соріна Опреску та чинного прем'єр-міністра Віктора Понти.

Зокрема, лише за один 2016 рік антикорупційний прокурор відправила до судів кримінальні справи проти більш ніж 1,2 тисячі чиновників, підозрюваних в розкраданнях, хабарництві і відкатах.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською