У російській колонії до Клиха застосували методи "каральної психіатрії" - Amnesty International

21 грудня 2017, 17:49
403
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Правозахисники вимагають причетних до "лікування" Клиха розповісти, які препарати йому кололи

Фото: Антон Наумлюк via Facebook

Засуджений російським судом українець Станіслав Клих вимушений був пройти лікування в психіатричній лікарні, після чого змінилася його поведінка, а мама повідомляє про сліди катувань

Про це розповіли в організації Amnesty International.

Влітку після 12-ти денного голодування Станіслав відправив керівництву колонії прохання про лікування в зв'язку з проблемами з тиском і загальним станом здоров'я.

У відповідь його відправили в психлікарню в Магнітогорську. Там він пробув з 28 серпня до 8 вересня. Клиху в психлікарні робили ін'єкції невідомих препаратів. Мама після зустрічі з ним розповіла, що він почав поводитися, як маленька дитина, не здатний виконувати елементарні процедури (вмиватися). Крім того, у нього сильно пошкоджено п'ять пальців руки, на тілі з'явилися пролежні, і він втратив у вазі 15 кг.

Правозахисники вважають, що ці факти можуть свідчити про те, що до Клиха застосували методи "радянської каральної психіатрії", щоб зломити волю.

Amnesty вимагає від російської влади розкрити деталі лікування і медичні препарати, які примусово застосовувалися до Станіслава Клиха.


Верховний суд Чечні у травні 2016 року засудив Миколу Карпюка та Станіслава Клиха до 22,5 і 20 років ув'язнення. Згідно з вироком, Карпюк повинен провести у в'язниці перші 10 років, Клих - перші 9 років, потім обидва повинні бути відправлені в колонію суворого режиму.

Російська влада звинувачує українців Клиха і Карпюка в тому, що вони нібито воювали в 1994-1995 роках проти армії РФ на стороні президента Ічкерії Дудаєва.

Обидва заперечують свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а їх свідчення були отримані російськими слідчими під тортурами.

У лютому 2016 року російська правозахисна організація Меморіал визнала Карпюка і Клиха політв'язнями.