У Росії оскаржили в суді заборону Смерті Сталіна

3 лютого 2018, 15:03
515
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Немає достовірних відомостей про те, що фільм може містити заборонену в РФ інформацію

Російський правозахисник Ернест Мезак оскаржив у суді рішення Міністерства культури країни про відкликання прокатного посвідчення у фільму Смерть Сталіна.

Про це Мезак заявив в інтерв'ю радіостанції Ехо Москви, передає Радіо Свобода.

У позові зазначається, що російський Мінкульт порушив статтю 10 Європейської конвенції з прав людини, яка гарантує свободу вираження думок і право на отримання інформації культурно-розважального характеру.

Мезак зазначив, що положення про видачу прокатних посвідчень, на яке посилається Мінкульт, не може бути застосоване - цей документ дозволяє відкликати прокатне посвідчення у фільмів тільки після початку прокату.

Також підставою для відкликання має бути наявність у фільмі інформації, поширення якої забороняється російським законодавством, додав Мезак.

За його словами, у міністерства не було достовірних відомостей про те, що фільм може містити заборонену інформацію, тому що він був спрямований на додаткову експертизу.

Скажені пси минулої епохи. Рецензія на фільм "Смерть Сталіна"
"Смерть Сталіна" як жах Путіна

Нагадаємо, що в Росії заборонили прокат фільму Смерть Сталіна.

Підставою для відкликання стало "виявлення при публічній демонстрації фільму матеріалів, що містять інформацію, поширення якої заборонено законодавством Російської Федерації".

 

Зверніть увагу

18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:12
Лонгріди
thumb img
Спецпроект