У Росії назвали можливу причину викиду радіації на півдні Уралу

8 грудня 2017, 14:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

(Ілюстративне фото)

Спеціально створена міжвідомча комісія заявила, що причиною викиду в атмосферу радіоактивного ізотопу рутеній-106, зафіксованого у вересні-жовтні, міг стати супутник, який впав

Як повідомляє Інтерфакс, експерти провели додаткову перевірку радіаційної обстановки на виробничому об'єднанні Маяк, де, як передбачалося раніше, міг статися викид рутенію-106. Вимірювання контрольних проб не виявили наявності в них цього ізотопу.

"Ситуація, що склалась, може свідчити про наявність іншого джерела викидів... Таким джерелом могло бути, зокрема згоряння в атмосфері штучного супутника (або його фрагмента), на борту якого було джерело рутенію-106 з високою сумарною активністю", - зазначили в комісії.

Нагадаємо, наприкінці вересня в Німеччині, Італії, Австрії, Швейцарії та Франції вчені зіткнулися з підвищеними рівнями ізотопу рутеній-106.

За даними Інституту ядерної та радіаційної безпеки Франції (IRSN), на одному з ядерних об'єктів Росії чи Казахстану могла статися аварія.

У IRSN припустили, що витік міг статись на об'єкті з переробки ядерного палива або в центрі, що займається ядерною медициною.

Грунтуючись на погодних умовах, в інституті заявили, що він, швидше за все, стався на південь від Уральських гір.

Тоді російська влада сказала, що не знає про аварію на своїй території.

Незабаром Росгідромет опублікував дані, що свідчать про "екстремально високий" рівень радіаційного забруднення на Південному Уралі.

Російське відділення Greenpeace заявило, що причиною виникнення радіоактивної хмари на півдні Уралу міг стати аварійний викид радіоактивного ізотопу рутеній-106 на комбінаті Маяк в місті Озерськ Челябінської області.

На підприємстві дані Greenpeace спростували.

Рутеній-106 застосовують для променевої терапії пухлин очей, а іноді і як джерело енергії для супутників. На АЕС цей радіоактивний ізотоп не використовується.

Журнал НВ (№ 21)

Парламентскі списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал