У Росії чи Казахстані міг статися витік радіації - французький інститут

10 листопада 2017, 12:10
2828
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У Росії чи Казахстані міг статися витік радіації - французький інститут  - фото

Фото: pixabay

Витік міг статися на об'єкті з переробки ядерного палива або в центрі, що займається ядерною медициною

За даними Інституту ядерної та радіаційної безпеки Франції (IRSN), на одному з ядерних об'єктів Росії або Казахстану в останній тиждень вересня могла статися аварія

Про це свідчить поява радіоактивної хмари над Європою, повідомляє Reuters.

IRSN припускає, що витік міг статися на об'єкті з переробки ядерного палива або в центрі, що займається ядерною медициною.

Інститут виключив ймовірність аварії на атомному реакторі.

У IRSN не можуть точно визначити місце витоку радіоактивної речовини. Але, грунтуючись на погодних умовах, припускають, що він, швидше за все, стався на південь від Уральських гір.

"Російська влада сказала, що не знає про аварію на їх території", - заявив директор IRSN Жан-Марк Перес, додавши, що інститут поки не зв'язувався з владою Казахстану.

Перес сказав, що в останні тижні IRSN і кілька інших європейських інститутів, що займаються питаннями ядерної безпеки, зафіксували високі рівні радіоактивного ізотопу рутеній-106.

За оцінками IRSN, витік був серйозним, і, якби аварія такого масштабу сталася у Франції, знадобилася б евакуація людей або укриття в захисних спорудах в радіусі декількох кілометрів від місця інциденту.

Європейські станції зафіксували високий рівень рутенію-106 в атмосфері в більшості країн Європи на початку жовтня. З 6 жовтня рівень став неухильно знижуватися.

IRSN повідомив, що концентрація рутенію-106 в повітрі, зафіксована в Європі, не загрожувала здоров'ю людей та навколишньому середовищу.

Інститут також назвав вкрай низькою вірогідність ввезення до Франції продуктів, заражених рутенієм-106 поблизу місця аварії.

Раніше повідомлялося, що в Західній і Центральній Європі був зафіксований сплеск радіоактивності.

З 29 вересня в Німеччині, Італії, Австрії, Швейцарії та Франції вчені зіткнулися з підвищеними рівнями ізотопу рутеній-106.

Рутеній-106 використовується для променевої терапії пухлин очей, а іноді і в якості джерела енергії для супутників. На АЕС цей радіоактивний ізотоп не використовується.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською