У низці світових столиць відбулись акції на підтримку російського активіста Бахолдіна, затриманого в Росії за проукраїнську діяльність

10 березня 2018, 21:35
740
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Найбільш відомий перфоманс Бахолдіна "Путін - військовий злочинець" в день народження президента РФ 7 жовтня 2014 року

У Києві, Москві, Берліні, а також інших містах світу пройшли мітинги з вимогою звільнити російського економіста Дениса Бахолдіна, який вже рік перебуває в Брянському СІЗО за звинуваченням у членстві у Правому секторі та участі в антитерористичній операції на Сході України. Про це повідомляє Громадське радіо, Укрінформ, а також учасники акцій в соціальних мережах.

Біля посольства РФ в Києві на підтримку Бахолдіна зібралися десятки активістів. Вони закликали уряд України боротися за активістів, які виступили проти російської окупації.

"Ми сьогодні прийшли, щоб звернути увагу світової спільноти на ситуацію з політичними ув'язненими в Росії, в тому числі і на Дениса. Ми особливо не розраховуємо на керівництво України. Він був великим другом України. Шкода, що наша держава, наші керівники не звертають на це увагу і не підтримують людей, які підтримують Україну там, де це великий подвиг", – розповіла Громадському радіо учасниця мітингу Ірина Герасименко."Сьогодні - рівно рік, як Денис сидить. Це справа, про яку мало хто знає, і йому дуже потрібна ця підтримка, тому що скоро в Москві почнуться слухання справи по суті в Нагатинському райсуді", – заявила Укрінформу німецька активістка, правозахисниця Мартіна Штайс.

На підтримку Дениса Бахолдіна також висловилися активісти в низці міст Росії.

У 2014 році, коли в Україні почалися бойові дії, Бахолдін брав участь в антивоєнних акціях у Москві. За участь в протестних акціях його затримували понад 10 разів. Найвідомішою його акцією став перформанс "Путін – військовий злочинець" в день народження президента РФ 7 жовтня 2014 року.

З жовтня 2014 по березень 2017 він жив в Україні. За словами його товаришів, у березні 2017 року він виїхав до Росії, щоб відвідати батьків. У прикордонному селі в Брянській області був затриманий співробітниками Федеральної служби безпеки Росії.

10 березня 2017 року Бахолдіну було висунуто обвинувачення в "участі в екстремістських організаціях, заборонених судом". Адвокат Бахолдіна заявляла, що її підзахисного били, вимагаючи зізнатися у членстві в Правом секторі. За версією російського слідства, Бахолдін воював у зоні АТО з 4 по 12 липня 2015 року.

У Правом секторі відмовляються коментувати можливу участь Бахолдіна в організації. Росіян, які критикують владу, часто звинувачують в причетності до Правого сектора, часто це безпідставно, заявляє прес-секретар організації Артем Скоропадський у коментарі для Громадського Радіо.

Найближчим часом в Нагатинському районному суді міста Москви відбудеться слухання справи політв'язня.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
Сьогодні, 16:54
Лонгріди
thumb img
Спецпроект