У РФ заявили, що будинок Шевченка в Оренбурзі був необгрунтовано визнаний пам'ятником культури

4 коментувати
У відділенні Мінкульту заявили, що український поет ніколи не жив у знесеному будинку в Оренбурзі

У відділенні Мінкульту заявили, що український поет ніколи не жив у знесеному будинку в Оренбурзі

В Міністерстві культури і зовнішніх зв'язків Оренбурзької області заявили, що будинок Тараса Шевченка в Оренбурзі був необгрунтовано визнаний пам'ятником культури

Зокрема, згідно з даними відомства, український поет ніколи не жив у визнаному об'єктом культурної спадщини будинку в Оренбурзі, знесення якого в минулому році призвело до порушення кримінальної справи, пише Інтерфакс.

"Будинок Тараса Шевченка" не володів тими історико-культурними характеристиками, на підставі яких постановою Ради Міністрів РРФСР від 4 грудня 1974 році він був прийнятий на державну охорону як пам'ятка республіканського значення", - йдеться в повідомленні.

У повідомленні зазначено, що після взяття об'єкта на державний облік і охорону "були виявлені факти, що вказують на необґрунтованість віднесення будівлі до пам'ятників культури".

"Додатковими архівними дослідженнями встановлено, що український поет Шевченко лише кілька разів заходив у цей будинок до чиновника оренбурзької прикордонної комісії Лазаревського. Насправді поет зупинявся і проживав в Оренбурзі в інших будівлях за адресами вул. Радянська, д. 2 д. і 3, які також прийняті на державну охорону як пам'ятки історії та культури федерального значення", - повідомляє обласне міністерство культури.

Виходячи їх цього, в серпні 2011 року губернатор регіону звернувся до міністерства культури РФ з приводу виключення "Будинку Тараса Шевченка" з держреєстру об'єктів культурної спадщини, "однак міністерство так і не вирішило це питання".

Раніше повідомлялося, що на місці знесеного будинку побудували паркінг для приватного банку. За словами глави Мінкульту України В'ячеслава Кириленка, цей факт є порушенням не тільки російського законодавства, а й міжнародних норм, оскільки будинок був пам'яткою архітектури національного значення і мав відповідний охоронний номер.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: