У РФ суд оштрафував кінофестиваль за фільм про бої на Донбасі, покази якого було зірвано

6 квітня 2018, 11:20
313
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У той же час провокаторів, які зривали покази стрічки, ніхто не покарав (кадр з фільму)

Російський суд оштрафував міжнародний фестиваль документального кіно Артдокфест на 100 тисяч рублів (близько $1700) за покази фільму Політ кулі режисера Беати Бубенець.

Як повідомляється у відкритому листі на сайті кінофестивалю, таке рішення суддя мотивував тим, що стрічка демонструвалася без прокатного посвідчення.

У свою чергу організатори Артдокфесту наголосили, що, відповідно до російського законодавства, зарубіжному фільму для участі і демонстрації в межах міжнародного кінофестивалю прокатне посвідчення державного зразка не потрібно.

Крім того, там також зазначили, що не отримували жодних повісток, і під час розгляду справи не були присутні.

"Повістки були відправлені за юридичною адресою фестивалю у Будинку Кіно і, незважаючи на те, що відповідно до російського законодавства судові рекомендовані листи мають бути вручені особисто в руки керівнику організації-адресата або працівнику цієї організації за дорученням належного зразка, були отримані третіми особами", - йдеться у листі.

У Артдокфесті також нагадали, що покази Польоту кулі в межах фестивалю були зірвані прихильниками проросійських терористів, які завдали матеріальної шкоди, однак ніякого покарання так і не понесли.

"Якщо враховувати практику російських судів, які у своєму рішенні керуються поняттями, а не законом, а також роблять це заочно, котрі не дають можливості себе захистити, це удар по самому факту існування фестивалю у Росії", - заявили організатори.

Зазначимо, що документальний фільм Політ кулі виробництва Латвії було знято на лінії зіткнення між українськими військовими та російськими гібридними військами у місті Щастя Луганської області у 2014 році.

Раніше повідомлялося, що у Москві прихильники терористів зірвали показ фільму про війну на Донбасі.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект