У Польщі оприлюднили технічну доповідь про причини Смоленської катастрофи

11 квітня 2018, 17:37
1660
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

На борту президентського літака був вибух до падіння

Падіння польського урядового літака Ту-154 під Смоленськом сталося в результаті щонайменше двох вибухів до зіткнення із землею.

Про це йдеться в технічній доповіді на тему причин Смоленської авіакатастрофи 2010 року, оприлюдненій 11 квітня, передає Радіо Польща.

Відповідно до представленої в Сеймі доповіді, приблизно на висоті 900 метрів в лівому крилі лайнера стався вибух. Перед порогом смуги сталося кілька аварій, а потім - ще над землею - вибух в корпусі.

Крім того, встановлено, що російські диспетчери в Смоленську під час супроводу лайнера на посадку послідовно давали екіпажу Ту-154 некоректні дані. Комісія також виключила можливість, що в кабіні пілотів перебував головнокомандувач ВПС Польщі Анджей Бласік.

Таким чином польська підкомісія спростувала версію про те, що причиною падіння лайнера були дії пілотів.

Голова підкомісії Міністерства оборони Польщі з розслідування Смоленської катастрофи Антоні Мацеревич додав, що тодішній польський прем'єр Дональд Туск знав про осквернення і заміну в Москві тіл жертв авіакатастрофи. Через його недбалість не була проведена професійна судово-медична експертиза останків жертв, додав він.

[see_also]

Смоленська катастрофа: в гробах 77 жертв виявили останки тіл інших людей

[/see_also]

"У вересні 2010 року інформація на цю тему була передана прем'єру Дональду Туску і головному військовому прокурору. Незважаючи на це, не було прийнято рішення про негайне проведення судмедекспертиз, чого, до речі, домагалися рідні багатьох жертв авіакатастрофи", - заявив Антоні Мацеревич.

Технічний звіт поки не відображає офіційну позицію уряду Польщі, додали в підкомісії.

Нагадаємо, що раніше Антоні Мацеревич заявив, що причиною загибелі пасажирів президентського Ту-154 став вибух.


10 квітня 2010 року під Смоленськом розбився літак Ту-154, на якому президент Лех Качинський із дружиною та представники вищого командування і політичних партій Польщі летіли на жалобні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі.

Внаслідок авіакатастрофи загинули всі 96 осіб, включаючи 7 членів екіпажу. Незважаючи на те, що, згідно з висновками Міждержавного авіаційного комітету, причиною катастрофи стали неправильні дії екіпажу, багато хто побачив в аварії руку Москви.

У 2015 році нова влада Польщі вирішила повернутися до питання катастрофи Ту-154 президента Качинського. На початку лютого 2016 року Польща відновила розслідування катастрофи літака.

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що РФ відмовляється повернути Польщі уламки президентського літака Ту-154М. У зв'язку з цим найближчим часом Варшава збирається подати до Міжнародного суду в Гаазі скаргу на РФ.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект