У Польщі оприлюднили документи про співпрацю Валенси з комуністичними спецслужбами

3 коментувати
Журналісти і вчені зможуть ознайомитися з документами, які доводять співробітництво Валенси зі спецслужбами ПНР
Фото: PAP/Jacek Turczyk

Журналісти і вчені зможуть ознайомитися з документами, які доводять співробітництво Валенси зі спецслужбами ПНР

Польський Інститут національної пам'яті надав для ознайомлення журналістам і науковцям документи, які стосуються екс-президента Польщі Леха Валенси та його співпраці з комуністичними спецслужбами

Для ознайомлення стала доступна папка з документами, які стосуються секретного співробітника під псевдонімом Болек і були підписані екс-президентом Польщі Лехом Валенсою, повідомляє Радіо Польща.


Зокрема, було оприлюднено документ від 21 грудня 1970 року - зобов'язання про співпрацю, підписану Лехом Валенсою.

У даному документі йдеться, що Валенса зобов'язується зберігати в таємниці зміст розмов, проведених з працівниками служб безпеки, співпрацювати із службою безпеки при розкритті і боротьбі з ворогами ПНР.

"Інформацію зобов'язуюсь передавати в письмовому вигляді, і вона буде правдивою. Факт співпраці зі службою безпеки зобов'язуюся тримати в секреті і не розкривати її навіть перед сім'єю. Інформацію буду передавати під псевдонімом Болек", - наголошується в документі.

Також в папці знаходиться понад 750 сторінок документів, а також лист генерала Кищака, датований 1996 роком. Лист колишнього глави МВС часів ПНР адресовано директору архіву сучасної документації і до передачі в архів матеріалів про можливу співпрацю Леха Валенси зі службами безпеки ПНР.

Журналісти та науковці мають право вести зйомку і фотографувати матеріали. Також можна замовити цифрові копії. Інститут підготував безліч паперових копій документів, а також забезпечив додаткові місця для роботи в архіві.

У свою чергу, сам Валенса після оприлюднення документів, які стосуються співпраці агента Болека зі спецслужбами ПНР, заявив, що "його зрадили":

"Я програв, але тільки лише в тому, що майже всі повірили, що якась зрадницька співпраця зі службами безпеки 46 років тому, нехай як інцидент, але була і я на недовгий час був зламаний. Це неправда. Дякую. Ви зрадили мене, а не я вас ", - цитує його слова Радіо Польща.

Нагадаємо, екс-президента Польщі Леха Валенсу запідозрили у співпраці зі спецслужбами Польської народної республіки. Зокрема, Інститут національної пам'яті Польщі заявив про наявність документів, що свідчать про те, що Валенса міг співпрацювати зі спецслужбами комуністичного режиму в 1970-76 роках.

Сам Валенса заявляв, що не співпрацював зі спецслужбами ПНР, але зробив помилку і дав слово винуватцю, що не розкриє правду.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: