У Польщі назвали головну мету скандального закону про Інститут національної пам'яті

1 лютого 2018, 15:45
413
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У МЗС Польщі впевнені, що новий закон не обмежує свободу слова

Міністерство закордонних справ Польщі відреагувало на критику з боку Держдепу США щодо прийняття закону про Інститут національної пам'яті.

У заяві польського МЗС підкреслюється, що новий закон не обмежує свободу слова, свободу проведення наукових досліджень і публікацію їх результатів, свободу історичних дискусій або художню діяльність.

У зовнішньополітичному відомстві наполягають, що мета цього закону - "боротьба з усіма формами заперечення і фальсифікації правди про Голокост".

У цьому контексті, підкреслили в МЗС, в Польщі дотримуються позиції, що звинувачення польського народу в співучасті з Третім рейхом "є помилковими і шкідливими для жертв Голокосту польського і єврейського походження".

Нагадаємо, вночі 1 лютого Сенат Польщі ухвалив без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі.

Нові норми передбачають штрафи і терміни до трьох років позбавлення волі за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни. Зокрема, мова йде про використання формулювання "польські табори смерті".

Закон також вводить штрафи і тюремні терміни за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. Ця норма стосується Волинської різанини, яку Варшава раніше визнала геноцидом.

Держдеп США закликав Варшаву переглянути закон. Польська влада повинна перевірити, який вплив цей закон чинитиме "на свободу слова і на партнерські відносини з США, заявила офіційний представник відомства.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект