У Польщі набув чинності скандальний закон про Інститут нацпам'яті

1 березня 2018, 09:38
425
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Польщі набув чинності закон про Інститут національної пам'яті

З 1 березня в Польщі офіційно набув чинності закон про Інститут національної пам'яті, який значно розширює повноваження установи в справі розслідування "злочинів, скоєних проти польського народу і його доброго імені".

Відповідно до закону, органи правосуддя Польщі зможуть притягувати до кримінальної відповідальності з перспективою ув'язнення до трьох років, в тому числі й тих, хто буде заперечувати злочини "українських націоналістів" проти громадян Польщі.

Закон також передбачає штрафи і терміни до трьох років позбавлення волі за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни. Зокрема, йдеться про використання формулювання "польські табори смерті".

Закон був прийнятий верхньою та нижньою палатами парламенту Польщі 1 лютого. 6 лютого закон підписав президент Польщі Анджей Дуда.

З критикою цього закону виступили США, Ізраїль та Україна. В ізраїльському МЗС повідомили, що Ізраїль з абсолютною серйозністю розглядає будь-які спроби оскаржити історичну правду. Держдеп США закликав Варшаву переглянути закон.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект