У Польщі мають намір вимагати від Росії виплату військових репарацій, передбачених Ризьким договором

2 вересня 2017, 11:56
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У Польщі мають намір вимагати від Росії виплату військових репарацій, передбачених Ризьким договором  - фото

Фото: pixabay

Згідно з угодою, СРСР повинен був виплатити Польщі 30 млн рублів золотом за її внесок в господарське життя Російської імперії і передати польській стороні майно на суму 18 млн рублів

Депутат польського Сейму Ян Мосіньскій заявив, що Польща має право вимагати від Росії виплати військових репарацій, передбачених "ризьким миром", укладеним в 1921 році

Про це повідомляє Польське радіо.

За словами Мосіньского, польська сторона, бажаючи домогтися репарацій за збитки, завдані в результаті Другої світової війни від Німеччини, має право вимагати аналогічні виплати і від Росії, які так і не були отримані по закінченню радянсько-польської війни в 1921 році. На той момент Радянський Союз згідно Ризьким договором повинен був виплатити Польщі 30 млн рублів золотом.

"Росія є "законним спадкоємцем радянської Росії" і повинна задуматися про те, що робити з Ризьким договором", заявив польський депутат.

Його підтримав і заступник міністра юстиції Польщі Патрік Який, стверджуючи, що Росія, як і Німеччина, повинна понести відповідальність за те, що зробила з Польщею.

Ризький договір між Польщею і Радянським Союзом було підписано 18 березня 1921 і він ознаменував закінчення радянсько-польської війни. Згідно з угодою, СРСР повинен був виплатити Польщі 30 млн рублів золотом за її внесок в господарське життя Російської імперії і передати польській стороні майно на суму 18 млн рублів.

Раніше повідомлялося, що польські прикордонники виявили пошкоджений дрон біля кордону з РФ.

Журнал НВ (№ 21)

Парламентські списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал