У Польщі комісії Сенату підтримали закон про "бандерівську ідеологію"

31 січня 2018, 18:40
408
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Сенаті відмовились пом’якшити дражливі моменти закону

Комісії Сенату Польщі відмовились змінювати та підтримали закон про заборону пропаганди "бандерівської ідеології".

Повна назва суперечливого документу:  Про внесення змін до Закону про Інститут національної пам’яті – Комісію з переслідування злочинів проти польського народу і деяких інших законів.

Після ухвалення його 26 січня в Сеймі, закон мав узгодити Сенат.

31 січня дражливий для України закон розглянули - комісія Сенату з прав людини, верховенства права та комісія з питань культури, передає Onet.pl.

Так, сенатори відмовились видалити формулювання "злочини українських націоналістів".

Окрім того, сенатори відмовились видаляти тезу: "Кожен, хто публічно і всупереч фактам приписує польському народу чи державі відповідальність чи причетність до злочинів Третього рейху чи інших злочинів проти людяності, миру та воєнних злочинів", підлягатиме штрафу чи позбавленню волі на строк до трьох років".

Нагадаємо, що 26 січня парламент Польщі заборонив у країні пропаганду "ідеології українських націоналістів". Новий закон запроваджує можливість порушення кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують злочини українських націоналістів і українських формувань, що співпрацювали з третім рейхом.

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович у своєму коментарі щодо дій Варшави заявив, що це зупинить діалог Києва і Варшави з історичних питань.

"Прикро, що українська тематика знову використовується у внутрішній політиці в Польщі, а трагічні сторінки спільного історичного минулого продовжують політизуватися", - відповіли в українському МЗС. 

У свою чергу прес-секретар президента Польщі Кшиштоф Лапіньскій заявив, що Анджей Дуда "ретельно проаналізує" цей закон.

Крім того, питання до польського закону виникли і в Ізраїля.

Мракобісся у Польщі. Будьмо мудрішими