У Німеччині соціал-демократи починають голосування щодо великої коаліції

20 лютого 2018, 12:58
198
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Результати голосування стануть відомі 3-4 березня

У вівторок, 20 лютого, усі члени СДПН починають голосування щодо створення Великої коаліції з ХДС/ХСС, повідомляє DW.

У поштовому голосуванні візьмуть участь понад 463 тисячі членів СДПН, воно триватиме до 2 березня.

Результати голосування стануть відомі 3-4 березня, однак передбачити їх дуже складно. На з'їзді партії в січні лише 56% делегатів виявили підтримку переговорам про велику коаліцію, а велика кількість членів молодіжного крила партії висловилася проти.

7 лютого переговори між ХДС/ХСС і СДПН про створення Великої коаліції увінчалися успіхом. Партії дійшли згоди щодо масштабного коаліційного договору, розподіливши між партіями місця в кабінеті міністрів.

За даними газети Bild, після формування нової коаліції на посаду глави зовнішньополітичного відомства претендував очільник СДПН Мартін Шульц. Наразі МЗС очолює Зігмар Габріель, який також представляє СДПН.  За даними преси, Шульц давав обіцянку Габріелю, що він збереже свою посаду в новому уряді, проте під час коаліційних переговорів він різко змінив свою позицію, вимагаючи міністерство собі.

Однак пізніше Шульц відмовився обійняти посаду міністра закордонних справ і пішов з посади лідера СДПН. Таке рішення політік мотивував бажанням припинити партійну дискусію щодо створення великої коаліції.

Крім того, соціал-демократи мають отримати також Мінфін і Міністерство праці та соціальних питань. Посади очільників Міноборони та МВС отримають представники ХДС/ХСС.

Переговори про Велику коаліцію тривали з  п'ятниці, 26 січня.