Німеччина схвалила стратегію нацбезпеки з наголосом на посилення свого впливу в світі

2 коментувати
Нова стратегія безпеки передбачає більш широкі можливості для використання бундесверу на території Німеччини

Нова стратегія безпеки передбачає більш широкі можливості для використання бундесверу на території Німеччини

Уряд ФРН 13 липня схвалив нову стратегію безпеки, яка передбачає більш активну роль країни на світовій арені, повідомляє DW

Зокрема, так звана Біла книга, яка регулює зовнішню політику і сферу безпеки і оборони, передбачає більш активну роль ФРН на світовій арені і розширення використання бундесверу всередині країни.

У новій редакції документа Німеччина висловлює готовність взяти на себе більш активну роль на глобальному рівні, а також стати одним з лідерів на світовій арені.

Так як стратегія безпеки розроблялась за активної участі Міноборони, передбачаються більш широкі можливості для використання бундесверу всередині Німеччини. У документі, зокрема, зазначається, що уряд вважає конституційним використання армії у випадку серйозної терористичної загрози.

Служба в лавах бундесверу надалі буде відкрита для громадян інших країн ЄС, а не тільки для громадян ФРН. Однак, Спілка військовослужбовців бундесверу - найбільша організація, що представляє інтереси солдатів, виступає проти цього.

Також згадується про напружені відносини з Росією внаслідок конфлікту навколо України.

Відзначимо, що в останній раз Біла книга оновлювалась в 2006 році.

Раніше німецькі ЗМІ писали, що уряд Німеччини в попередній редакції Білої книги вважав, що Російська Федерація для Берліна "більше не партнер, а суперник" і тепер входить в число основних загроз.

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: