У Німеччині розгорівся скандал через роздачу в Бремені дозволів для біженців

20 квітня 2018, 23:05
645
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За даними ЗМІ, чиновниця роздавала дозволи для біженців з етносу езиди

Щонайменше 1200 клопотань про надання притулку були задоволені без правових підстав департаментом Федерального відомства з питань міграції та біженців Німеччини (BAMF) у місті Бремен.

Керівника земельного управління цього агентства прокуратура підозрює в зловживанні владою та хабарництві.

Про це пише DW.

Наразі офіційні відомства стисло повідомляють про деталі корупційного скандалу, однак факт провадження підтвердив зокрема й прес-секретар уряду ФРН Штеффен Зайберт.

За його словами, йдеться про "значні підозри" щодо одного з федеральних очільників BAMF.

Водночас німецькі видання повідомляють, що корупційних випадків могло бути й більше. За даними ЗМІ, чиновниця причетна до видачі близько 2000 випадків у 2013-2017 роках. Лише 98 клопотань були в компетенції відділку у Бремені, більшість шукачів притулку були переважно не з Бремена, а з Нижньої Саксонії і Північного Рейну - Вестфалії. Попередньо, етнічною групою, яка без проблем отримувала дозволи на проживання, була спільнота езидів.

Серед фігурантів розслідування опинилися також й підлеглі бременської керівниці. Йдеться про ще трьох юристів та перекладача.

У федеральному МВС країни додали, що підозрювана тимчасово відсторонена від виконання обов'язків.

Нагадаємо, статистичне відомство Євросоюзу Eurostat повідомляє, що протягом 2017 року ЄС надав статус біженця 538 тисячам осіб. Німеччина є лідером серед країн-членів ЄС, за кількістю прийнятих біженців. Нещодавно глава Союзу німецьких міст і громад Герд Ландсберг порадив владі невеликих населених пунктів Німеччини за необхідності відмовлятися від прийому біженців. Водночас влада Угорщини побудувала свою передвиборчу агітацію на залякуванні співвітчизників напливом цієї категорії мігрантів.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект