Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

У Німеччині почалися коаліційні переговори щодо формування уряду

26 січня, 11:12
137
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ангела Меркель з оптимізмом дивиться на перспективи Великої коаліції

У Берліні в п'ятницю, 26 січня, почалися переговори лідерів ХДС/ХСС і Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) про створення Великої коаліції, повідомляє DW.

Канцлер Ангела Меркель оптимістично оцінила перспективу домовитися про створення нового уряду. За її словами, вона йде на переговори з Горстом Зеєгофером (ХСС) і Мартіном Шульцем (СДПН) "з упевненістю і оптимізмом", і буде уважно стежити за тим, щоб учасники зустрічі якомога швидше досягли домовленості.

"Зустріч має стати проривом не тільки для Європи, але й для Німеччини", - заявила канцлер.

Лідер християнських демократів Зєєгофер також наголосив, що його партія прагне до створення коаліційного уряду.

У свою чергу, лідер соціал-демократів Мартін Шульц заявив про бажання провести швидкі та конструктивні переговори. Мета його партії, зазначив Шульц, якомога швидше домогтися створення стабільного уряду та повернути країні провідну роль у міжнародних справах.

Пізніше відбудеться перше засідання 15 учасників групи переговірників, робота якої триватиме до того моменту, поки не буде сформовано новий уряд Німеччини.

Представники ХДС/ХСС сподіваються, що це може статися до 8 лютого, проте уряд Великої коаліції буде створено лише в тому випадку, якщо за нього проголосують більшість рядових членів Соціал-демократичної партії.

Основою для коаліційних переговорів стане 28-сторінковий підсумковий документ, ухвалений партіями в середині січня.

Згідно з угодою, учасники переговорів домовились обмежити кількість біженців, які прибувають до країни до 200 тисяч на рік. 

Також сторони домовилися обмежити однією тисячею осіб на місяць кількість тих, хто може возз'єднатися зі своєю сім'єю, представники якої отримали притулок і живуть у Німеччині.  

У пріоритеті тісна співпраця з Францією задля посилення єврозони. Переговірники погодилися створити "спеціальний бюджетний фонд" для економічної стабілізації єврозони, підтримки "соціальної конвергенції" та структурних реформ. Політики зазначили, що це могло би стати основою для майбутнього "інвестиційного бюджету" європейських країн з єдиною валютою.

Ще однією домовленістю є відмова від підвищення податків для громадян. За результатами переговорів канцлер Ангела Меркель висловила сподівання на формування успішного уряду.

За підсумками виборів 2017 року становище Ангели Меркель похитнулося, оскільки союз ХДС/ХСС втратив підтримку більшості своїх виборців і був змушений розпочати коаліційні переговори з Вільною демократичною партією та партією Зелених. СДПН тоді відмовилася тоді вступати в нову велику коаліцію із ХДС/ХСС.

У понеділок, 27 листопада, ХДС Меркель погодилася на велику коаліцію з Соціал-демократичною партією задля завершення політичної кризи, яка почалася після провалу переговорів із Вільними демократами та Зеленими. У свою чергу соціал-демократи також погодилися розпочати переговори з консерваторами щодо формування нової "великої коаліції".

У разі подальшого зволікання з формуванням коаліції Німеччині загрожують нові парламентські вибори.

 

 

 

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 08:26

article_img
WP: Сенату США підготували нову доповідь про втручання РФ у вибори на користь Трампа

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися