У Німеччині переговори про створення Великої коаліції увінчалися успіхом

7 лютого 2018, 16:48
783
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Горст Зеєгофер, Ангела Меркель та Мартін Шульц домовилися створити новий уряд

У середу, 7 лютого, переговори між ХДС/ХСС і СДПН про створення Великої коаліції увінчалися успіхом.

Як повідомляє DW, про це на спільній прес-конференції повідомили голова ХДС, федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель і глава СДПН Мартін Шульц.

Сторони дійшли згоди щодо масштабного коаліційного договору, розподіливши між партіями місця в кабінеті міністрів.

За словами канцлера Меркель, укладений коаліційний договір є хорошим фундаментом для стабільного уряду. У свою чергу, Шульц зазначив, що договір "у великій мірі несе в собі соціал-демократичний почерк".

За даними газети Bild, після формування нової Великої коаліції главою зовнішньополітичного відомства стане саме Шульц. В даний момент МЗС очолює Зігмар Габріель, який також представляє СДПН.

Крім того, соціал-демократи отримають також Мінфін і Міністерство праці та соціальних питань. Посади очільників Міноборони та МВС отримають представники ХДС/ХСС.

Остаточно створення Великої коаліції повинні затвердити соціал-демократи під час голосування на з'їзді партії.

Переговори про Велику коаліцію тривали з п'ятниці, 26 січня.

За підсумками виборів 2017 року становище Меркель похитнулося, оскільки союз ХДС/ХСС втратив підтримку більшості своїх виборців і був змушений розпочати коаліційні переговори з Вільною демократичною партією та партією Зелених. СДПН тоді відмовилася тоді вступати в нову велику коаліцію із ХДС/ХСС.

Однак переговори з вільними демократами і зеленими провалилися, блок ХДС/ХСС був вимушений розпочати переговори про нову Велику коаліцію з Соціал-демократичною партією.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською