Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

У Німеччині не вдалося завершити у запланований термін переговори щодо створення коаліції

5 лютого, 09:05
283
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Коаліційні переговори у Німеччині продовжаться у понеділок

У Німеччині представники політичних сил, які домовляються про формування нової урядової коаліції, не змогли завершити переговори у запланований термін: до 4 лютого.

Як повідомляє DW, лідери ХДС/ХСС та СДПН не досягли згоди щодо пунктів про ринок праці та сферу охорони здоров'я.

"Сьогодні в нас був дуже конструктивний день, і ми дійшли згоди за багатьма пунктами", - заявив генеральний секретар СДПН Ларс Клінґбайль.

Утім, за його словами, учасники переговорів усвідомили, що чимало питань все ще треба обговорити детальніше.

"Тому ми разом вирішили, що не будемо проводити переговори цієї ночі, а натомість продовжимо наші переговори та дискусії детально та сфокусовано завтра з 10-ї ранку", - зазначив він.

Переговори щодо Великої коаліції стартували 26 січня. Канцлер Ангела Меркель тоді оптимістично оцінила перспективу домовитися про створення нового уряду.

За підсумками виборів 2017 року становище Ангели Меркель похитнулося, оскільки союз ХДС/ХСС втратив підтримку більшості своїх виборців і був змушений розпочати коаліційні переговори з Вільною демократичною партією та партією Зелених. СДПН тоді відмовилася тоді вступати в нову велику коаліцію із ХДС/ХСС.

27 листопада ХДС Меркель погодилася на велику коаліцію з Соціал-демократичною партією задля завершення політичної кризи, яка почалася після провалу переговорів із Вільними демократами та Зеленими. У свою чергу соціал-демократи також погодилися розпочати переговори з консерваторами щодо формування нової "великої коаліції".

У разі подальшого зволікання з формуванням коаліції Німеччині загрожують нові парламентські вибори.