У Німеччині назріває політична криза, уряд Меркель може розвалитися через біженців - ЗМІ

14 червня 2018, 13:47
881
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ангела Меркель

У Німеччині назріває нова урядова криза, коаліційний уряд Ангели Меркель може розвалитися через суперечки щодо біженців, пише DW.

Як пише видання, відносини між союзними ХДС та ХСС суттєво загострилися через біженців.

Голова МВС ФРН та представник ХСС Горст Зеегофер, ще коли був прем’єр-міністром Баварії, різко критикував надто ліберальну, на його думку, міграційну політику Меркель. Зокрема, він вимагав запровадити законодавчу квоту (180-220 тисяч осіб) на прийом біженців у Німеччині і зробив це умовою участі ХСС у четвертому уряді Меркель. Пошук компромісного формулювання для коаліційної угоди тривав тижнями.

Коли Зеегофер став міністром внутрішніх справ, він пообіцяв скористатися своїми новими повноваженнями для того, щоб зняти гостроту проблеми біженців та вжити заходів для подальшого обмеження їхнього притоку в Німеччину.

З цією метою він розробив пакет законопроектів, який назвав "генеральным планом". Один з елементів цього плану - створення в різних регіонах спеціальних центрів, в яких біженці очікували б на розгляд своїх клопотань про надання притулку в Німеччині. У разі позитивної відповіді їх розподіляли б між містами Німеччини, в разі негативної - прямо з такого центру відправляли б геть. 

У вівторок,12 червня, Зеегофер збирався представити свій "генеральний план" на прес-конференції в Берліні, а ввечері у той же день - поінформувати про його деталі журналістів на брифінгу МВС. Презентація не відбулася через втручання Меркель, яка висловила свою незгоду з одним з ключових пунктів цього плану.

Зокрема, міністр хотів уповноважити прикордонну охорону не впускати на територію Німеччини біженців, які вже зареєстровані такими владою будь-якої іншої країни Євросоюзу.

"Процедура, яку пропонує глава МВС, неминуче призвела б до ефекту доміно. Німеччина повертала би біженців в Австрію, Австрія - в Італію. Однак, з точки зору канцлера, це несправедливо", - пише видання.

Пізніше на засіданні парламентської фракції ХДС/ХСС Зеегофер дав зрозуміти депутатам, що він, як федеральний міністр, має повноваження самостійно дати німецьким прикордонникам вказівку не впускати в Німеччину мігрантів, які вже зареєстровані в якійсь іншій країні ЄС.

"Якщо він це справді зробить, то у канцлера не залишиться іншого виходу, окрім як відправити норовливого міністра у відставку. Слідом за ним - на знак солідарності - уряд Меркель, напевно, покинуть й інші міністри-представники ХСС. Це стало би кінцем сформованого лише три місяці тому німецького уряду та початком підготовки до позачергових парламентських вибрів", - резюмувало DW.

12 червня Зеегофер провів переговори з канцлером Австрії Себастьяном Курцом, під час яких також обговорювалася проблема біженців.

За підсумками переговорів Курц заявив про плани створити центри для біженців за межами Євросоюзу, для чого він веде "конфіденційні" переговори з декількома державами.

На питання, чи можна створити такий центр прийому, наприклад, в Албанії, Курц відповів: "Подивимося".

 

 

 

 

Головне

Політика

Вчора, 15:15

article_img
Заява ватажка бойовиків "ДНР" і лаоські Т-34 для РФ. Тиждень з Аркадієм Бабченком і Юрієм Мацарським - подкаст
Політика

Вчора, 11:09

article_img
Порошенко: Ніякої федерації або спеціального статусу в Україні не буде
Події

Вчора, 08:45

article_img
"Немає виправдання". Через побиття вчителя в київському ліцеї українські педагоги починають масштабний протест

Вибір редакції

Події

Вчора, 18:28

article_img
Професія - смерть. Історії людей, чия робота пов'язана з померлими - репортаж НВ
Політика

Вчора, 21:04

article_img
Час "Ч" для великого комбінатора. Розслідування НВ про Коломойського - повний текст
Події

Вчора, 15:50

article_img
У підземеллі Львова знайшли середньовічний меч - відео

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися