У Німеччині коаліційні переговори зайшли в глухий кут

29 січня 2018, 11:20
445
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сторони не змогли досягти згоди у питанні біженців

У Німеччині переговори між ХДС/ХСС і СДПН про створення Великої коаліції зайшли в глухий кут

Як повідомляє DW, в ніч на понеділок, 29 січня, ХДС/ХСС і соціал-демократи не змогли досягти компромісу з питання возз'єднання сімей біженців, які отримали обмежений ступінь захисту.

Консерватори наполягають на жорсткому обмеженні возз'єднання сімей біженців, які отримали в ФРН обмежений ступінь захисту, що викликає невдоволення соціал-демократів. Також не вдалося досягти домовленостей і сфері охорони здоров'я.

Одночасно сторони наголосили на готовності до компромісу. За словами першого виконавчого секретаря фракції ХДС/ХСС у Бундестазі Міхаеля Гроссе-Бремера, учасники переговорів демонструють "рішучість знайти рішення".

За словами Гроссе-Бремера, на переговорах тривали "напружені дискусії" з питань ринку праці, міграційної політики та політики в сфері охорони здоров'я. Робочій групі з питань міграції доручено знайти варіанти компромісу протягом понеділка.

Переговори стартували у п'ятницю, 26 січня, канцлер Ангела Меркель тоді оптимістично оцінила перспективу домовитися про створення нового уряду.

За підсумками виборів 2017 року становище Ангели Меркель похитнулося, оскільки союз ХДС/ХСС втратив підтримку більшості своїх виборців і був змушений розпочати коаліційні переговори з Вільною демократичною партією та партією Зелених. СДПН тоді відмовилася тоді вступати в нову велику коаліцію із ХДС/ХСС.

27 листопада ХДС Меркель погодилася на велику коаліцію з Соціал-демократичною партією задля завершення політичної кризи, яка почалася після провалу переговорів із Вільними демократами та Зеленими. У свою чергу соціал-демократи також погодилися розпочати переговори з консерваторами щодо формування нової "великої коаліції".

У разі подальшого зволікання з формуванням коаліції Німеччині загрожують нові парламентські вибори.