У МЗС Грузії заперечують контакти з українським відомством щодо затримання Саакашвілі

9 грудня 2017, 14:01
52
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міхеіл Саакашвілі

Глава МЗС Грузії Михайло Джанелідзе заявив, що контактів з українським зовнішньополітичним відомством з приводу затримання в Києві екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі не було

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Співпраця Грузії і України з цього питання (питання про можливу екстрадицію Саакашвілі в Грузію, - ред.) обмежується правовими рамками. Якщо з цього питання є комунікації, то вони проводяться відповідними відомствами", - сказав Джанелідзе.

Раніше міністр юстиції Грузії Тея Цулукіані заявила журналістам, що міністерству юстиції та Генеральній прокуратурі України було направлено вимогу про затримання і екстрадицію Саакашвілі з Києва в Тбілісі, де його звинувачують у скоєнні кількох злочинів.

Наразі в Тбіліському міському суді розглядається справа про перевищення Саакашвілі повноважень на посаді президента Грузії.

Зокрема, мова йде про його указ про дострокове звільнення з ув'язнення чотирьох поліцейських, засуджених за звинуваченням у вбивстві співробітника Банку Грузії Сандро Гиргвліані в 2006 році.

У суді розглядаються також кримінальні справи проти Саакашвілі в розтраті державних коштів, розпоряджень про силовий розгін мітингу опозиції в 2007 році в Тбілісі і захоплення будівлі телекомпанії Імеді.

Нагадаємо, екс-президента Грузії, лідера партії Рух нових сил Міхеіла Саакашвілі правоохоронці затримали на Відрадному в Києві. Він знаходився в квартирі екс-голови Луганської поліції Юрія Покиньбороди.

Раніше представник генерального прокурора Юрія Луценка Лариса Сарган повідомила, що Саакашвілі підозрюють у скоєнні злочинів за трьома статтями : ч.1 ст.15 (замах на злочин), ч.2 ст.28 (вчинення злочину групою осіб, за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч. 2 ст.256 (Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності) КК України.

Генеральна прокуратура підозрює, що політичну діяльність Саакашвілі спонсорував український олігарх Сергій Курченко, який разом з іншим оточенням Віктора Януковича втік з України. Гроші мали піти на організацію "акцій непокори" для усунення чинної влади в Україні.

Всі деталі справи читайте в спецтемі НВ Затримання Саакашвілі

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
30 грудня 2018, 10:35
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
30 грудня 2018, 10:35
29 грудня 2018, 11:53
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 11:53