У Москві обвинуваченого в перебуванні у лавах Правого Сектора посадили на шість років

17 вересня 2016, 06:44
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У Москві обвинуваченого в перебуванні у лавах Правого Сектора посадили на шість років - фото

Банецький повернувся в Росію після того, як йому видали необхідні документи в російському посольстві

Суд у Москві засудив до шести з половиною років позбавлення волі колишнього учня школи Кирила Банецького за участь в організації Правий Сектор. Про це повідомила Lenta.ru

Суддя визнав Банецького винним в публічних закликах до здійснення екстремістської діяльності, екстремізмі, а також в участі в незаконному збройному формуванні.

За повідомленнями російських ЗМІ, 18-річний учень 11-го класу Кирило Банецький у квітні 2015 року поїхав в Україну і вступив до лав руху Правий Сектор. Згідно з повідомленнями, Банецький більшу частину часу в організації провів в тилу, однак у бойових діях в Донбасі також взяв участь.

Після цього Банецький приїхав у Київ і отримав документи на повернення додому в посольстві РФ.

Далі повідомляється, що в травні цього року Банецький був затриманий російськими прикордонниками в Брянській області, і переданий силовикам для подальшого слідства.

До Правого сектору Банецький приєднався з ідейних міркувань. Перед від'їздом він дістав адреси і телефони мобілізаційних пунктів в Україні, зробив необхідні медичні аналізи і поїхав у Ростовську область. Надалі він перетнув неконтрольовану Києвом ділянку кордону, і через Донецьк або Луганськ виїхав в Західну Україну.

Нагадаємо, в квітні цього року генпрокурор РФ Юрій Чайка звинуватив Правий Сектор у спробі організації державного перевороту в Росію через популярну соцмережу.

У грудні минулого року суд у Забайкаллі засудив на 2,5 роки умовно жителя за прихильність до Правого Сектору, що виразилася в створенні тематичної групи в соцмережі.

У вересні 2015 року російський суд визнав винним в екстремізмі блогера і антивоєнного активіста Костянтина Жарінова за репост матеріалу Правого Сектора.

На початку вересня 2015 року за звинуваченням у співпраці з Правим Сектором на 7 років позбавлення волі був засуджений громадянин РФ Разумов, який, за даними слідства, пройшов вишкіл в організації на території України, а повернувшись в Росію почав агітувати знайомих з правоохоронних органів вступити до лав української організації.

Журнал НВ (№ 21)

Парламентські списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал